Svátek matek se blíží. Darujte kytičku a podpořte tak ochranu přírody

ladonkaBlíží se druhá květnová neděle a s ní i svátek všech maminek. Přemýšlíte o originálním dárku? Máme pro vás tip – darujte vzácnou květinu, která mamince nikdy neuvadne a třeba si ji bude moct dát i za rámeček. Koupí navíc podpoříte ochranu dané květiny v přírodě.

 

Následující neděli pravděpodobně většina lidí poběží do květinářství, kde se to bude hemžit květinami vypěstovanými v dalekých zemích, vyhnanými hnojivy, ošetřenými litry pesticidů a dovezenými přes půl planety. Draze vykoupená krása, která se, když se nad tím člověk hlouběji zamyslí, pro vyjádření lásky mamince ani nehodí.

A proto ekologická organizace Arnika přišla s mnohem krásnějším, originálnějším a k přírodě šetrnějším dárkem – darovacími listinami s obrázky čtyř velmi vzácných květin, které v naší přírodě nemají zrovna na růžích ustláno. Koupí této listiny podpoříte jejich ochranu.

 

Přečtěte si také:

Chraňte vlaštovky ve svém okolí a pomozte zmapovat jejich hnízdiště

Za posledních 30 let výrazně ubylo vlaštovek. Kdysi hojní ptáčci byli vítanými obyvateli chlévů i rodinných domů, dnes o jejich přítomnost mnoho lidí nestojí. Pomozte…

 

Voňavá ladoňka, jemná hvězdnice, žlutý len, nebo hořeček?

Arnika_len_darovaciSdružení Arnika formou pozemkového spolku Tým Bořena už od roku 1985 pečuje o pozemky v Českém středohoří. Na těchto jedinečných pozemcích rostou silně ohrožené rostliny, jako je ladoňka dvoulistá, hvězdnice chlumní, len žlutý nebo hořeček brvitý.

Jedná se o rostlinky, které z přírody vytlačilo moderní zemědělství, hnojiva a další necitlivé zásahy v krajině. Arnika se je v daných lokalitách Českého středohoří snaží ochránit tím, že o louky, na nichž rostou, pečuje tak, jak kdysi naši předkové.

 


Arniku a její ochranářskou činnost podpoříte třeba právě tím, že koupíte darovací listinu s obrázkem některé z uvedených kytiček – ty stojí od 100 do 400 Kč v závislosti na vybrané rostlince.

Vyjádřit lásku mamince a zároveň podpořit ochranu přírody spolu souvisí – vždyť i příroda je naše matka a zaslouží si, abychom jí právě v den svátku všech matek vyjádřili svou úctu a dík.

 

Foto: pixabay.com (CC0 Public Domain)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *