Adoptovat můžete už i včelu, dostanete za to med

vcela_medonosna_v_letuAdoptovat dnes už můžete jakékoliv zvíře v zoologické zahradě nebo záchranné stanici živočichů. Přispějete tím na celoroční péči o něj. Adopce zvířete však nemusí být pro každého úplně levnou záležitostí. Adoptovat včelu, od které navíc dostanete med, je mnohem levnější.

 

Možnost adoptovat včelu dává Františkánský klášter v Kadani. Chtějí tu tímto způsobem podpořit chov včel. A docela se jim to daří – jen loni své ‘adoptivní rodiče’ získalo 130 včel.

Včelstva jsou poměrně početným společenstvím, a tak zájemci o adopci nemusejí mít obavy, že by se na ně nedostalo.

 

Přečtěte si také:

vceli_plastevVědci odhalili, jak včely dokáží vyrobit pravidelné šestiúhelníkové plástve

Nad důmyslným systémem pláství poskládaných z pravidelných šestiúhelníkových komůrek žasnou lidé už po staletí. Tato struktura zajišťuje odolnost plástve a efektivní způsob ukládání medu. Jak ale včely dokážou vyrobit tak geometricky přesnou buňku?

 

 

Za 100 korun med a krásný adopční list

Od letošního dubna si kdokoliv může za 100 korun zakoupit adopční list přímo v klášteře nebo v kadaňském infocentru. Adopční listy jsou vždy dílem některého z místních výtvarníků, a tak získáte i pěkné umělecké dílo. Svou včelku si navíc pojmenujete a na podzim se můžete těšit, že dostanete sklenici medu.

 


Ve františkánském klášteře v Kadani se kromě medu vyrábí i jablečná pálenka a víno. Kromě včel tu chovají i malá hospodářská zvířata, která se těší oblibě hlavně u dětí.

 

Foto: Wikimedia (některá práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *