Představujeme Tety v akci – dobré víly opuštěných zvířat

tetyvakci.Mají své zaměstnání, rodinu a povinnosti jako každý. Svůj volný čas ale netráví na dovolených nebo na zábavách s kamarády – je vyhrazen opuštěným pejskům a kočičkám. Tety v akci si je berou domů do dočasné péče, aby jim v období čekání na nového páníčka daly to nejlepší.

 

Tety v akci jsou tři kamarádky z Prahy a Hradce Králové, které poskytují dočasnou péči opuštěným zvířatům – to znamená, že si tyto dobré víly pod svá ochranná křídla (k sobě domů) berou pejsky a kočičky z útulků, které potřebují individuální péči (např. pomoc se socializací, kvůli psychickým či zdravotním problémům musejí být odděleni od jiných zvířat apod.).

U tet doma se setkávají zvířátka s různými osudy – buď ta, která přišla o domov, protože už je jejich majitelé prostě nechtěli, jiným třeba umřel páníček, nebo byla nalezena na ulici a lidem jejich osud nebyl lhostejný, a tak je předali tetám. Tety samy si ale berou i opuštěnce z útulků, kteří potřebují zvláštní péči, aby se předtím, než půjdou do nových domovů, dostali zdravotně i psychicky do formy.

 

Přečtěte si také:

dite_a_pesPravidelnými dary pomůžete organizacím lépe chránit zvířata a přírodu

Mnoho Čechů přispívá útulkům, záchranným stanicím živočichů, ekologickým organizacím i dalším neziskovkám. Činí tak ale většinou jednorázově např. při pouličních sbírkách nebo na základě medializace určitých problémů. Společnosti na pomoc zvířatům a ochranu přírody ale potřebují peníze dlouhodobě – nejen…

 

Jen do dobrých rukou

amy

Amy hledá nový domov.

Tety v akci říkají: Nezachraňujeme pejsky proto, aby se měli špatně.

Z toho plyne i fakt, že zájemce o zvířátka si prověřují. Nejde samozřejmě o žádnou lustraci, které by se lidé měli bát, ale o jakousi konzultaci, která má pomoci najít jak vhodné zvířátko pro konkrétního zájemce, tak i vhodného mazlitele pro pejska nebo kočičku.

Tety se na základě domluvy se zájemcem sejdou, proberou s ním například to, jestli půjde o jeho první zvíře nebo už má s chovem zkušenosti, má-li doma jiné zvíře (to je důležité hlavně proto, aby třeba pes, který nesnese jiné hafany, nešel do domácnosti, kde už nějakého mají), jak aktivní život vede (jestli jako sportovec uvítá spíše aktivnějšího pejska, nebo je více pasivní a chce kočičku na mazlení) atp. Takový „vstupní pohovor“ je tak výhodný pro obě strany.

 


Jak můžete pomoci?

endy

Také Endy čeká na svého mazlitele.

Tetám v akci i jejich svěřencům samozřejmě nejvíce pomůže, když některému pejskovi nebo kočičce poskytnete trvalý a láskyplný domov.

Pokud však adopce není ve vašich možnostech, můžete přispět např. finančně, a to prostřednictvím nadačního fondu Psí naděje.

Vítána je i materiální pomoc pro zvířátka v dočasné péči, např. krmivo pro pejsky a kočičky, stelivo, starší deky, ručníky, prostěradla, obojky, vodítka a hračky.

Podrobné informace o tom, co právě Tety v akci nejvíc potřebují nebo jaká zvířátka jsou k adopci, naleznete na stránkách tetyvakci.cz nebo na e-mailu info@tetyvakci.cz, na kterém vám ochotně poradí jedna z tet – paní Monika Hájková.

 

Foto: tetyvakci.cz (licence: všechna práva vyhrazena)

 

2 comments for “Představujeme Tety v akci – dobré víly opuštěných zvířat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *