Poštolka uvízla v kostelní věži. Přežila díky samci, který ji krmil

Postolka Kralovice 14.4, 2016 (4)Karla Makoně z plzeňské záchranné stanice živočichů ve čtvrtek 14. dubna oslovil pan farář Pavel Vrbenský z římskokatolické farnosti Kralovice. Ve věži kralovického kostela uvízla poštolka a pravděpodobně tam byla uvězněná několik dní.

 

Poštolka se do věžičky, zabezpečené pletivovými rámy, dostala skrze trámy půdy kostela. Jak dlouho tam byla uvězněná, se nedá odhadnout. Jak ale uvedl pan farář Vrbenský, obyvatelé sousedního domova pro seniory prý několik dní pozorovali, jak k věži kostela přilétá samec poštolky a uvězněnou samičku krmí.

 

Přečtěte si také:

Zamek_Kratochvile_CB_28629FOTOPŘÍBĚHY zachráněných labutí a kachny divoké

Není týden, kdy bychom nevyjížděli k nějaké labuti zachycené na rybářský háček, po nárazu do elektrického vedení nebo té, co nouzově přistála na vozovce…

 

 

Láska, nebo pud?

Že samec nosil samičce potravu, Karlu Makoňovi potvrdil i nález několika čerstvých kůžiček hlodavců. Poštolka navíc nevypadala, že by v posledních dnech nějak strádala. Díky péči samečka mohla být také hned na místě vypuštěna.

 


Ačkoliv by si někdo chování samečka vůči samičce mohl vykládat jako čistou a nezištnou lásku, Karel Makoň spíš hovoří o pudovém jednání. V tuto dobu jsou samečci v toku a u poštolek je zcela běžné, že samci samičky krmí. Pravděpodobně si tak samičku namlouval a ani mu nevadilo, že je uvězněna ve věži.

poštolka_desop

Foto: DES OP (licence: všechna práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *