Čtvrcení zvířat za živa i další hrůzy se děly na francouzských jatkách

maso_sunka_rezani_nuzFrancouzský ministr zemědělství zahájil velkou inspekci jatek. Masivní kontroly spustil únik nahrávky z jednoho takového zařízení na jihozápadě země. Video zachycuje, jak zaměstnanci jatek týrají zvířata. Nejen, že je bili, ale dokonce je poráželi nedostatečně omráčená. Podle ministra zemědělství to nemusí být ojedinělý případ a je nutné zkontrolovat i další jatka v zemi.

 

Tajně pořízené záběry na jatkách Mauléon-Licharre ukazují, jak zaměstnanci bijí jehňata, podřezávají zvířata nedostatečně omráčená a dokonce je za živa čtvrtí.

Brutální záběry šokovaly i ředitele jatek Gérarda Clémenta. Podle jeho vyjádření tráví na jatkách 80 procent svého pracovního času a za jeho přítomnosti se nikdy nic podobného nedělo. Stačilo prý ale jen těch 20 procent jeho nepřítomnosti a dva ze sedmatřiceti zaměstnanců jatek se chovali takto nepřípustně.

 

Přečtěte si také:

kralici_v_klecich330 milionů králíků trpí v malých klecích. Podpořte petici za zlepšení podmínek jejich chovu!

Králíci, jejichž maso se dostává na evropský masný trh, ve svém krátkém životě trpí v neprostorných klecích a nezřídka ve špatných hygienických podmínkách.

 

Zvířata trpí i na dalších jatkách

Jatka Mauléon-Licharre dostala okamžitý zákaz činnosti. Stejný osud čeká i další, u kterých podobné prohřešky odhalí inspekce. A že se nedá odhalení podobných případů vyloučit ani jinde, potvrzují i zástupci ochranářské organizace L214.

Zaměstnanci jatek mají hodně práce a denně musejí porazit tolik zvířat, že podle mluvčího L214 Sébastiena Arsaca nemusí jít přímo o sadismus těchto lidí, jako spíš o selhání při zavedeném pracovním postupu.

 


Spotřeba masa ve Francii klesá

Jen za posledního půl roku se objevily tajně pořízené videonahrávky ze tří francouzských jatek. Jedny z nich dokonce nesly označení BIO a ještě před několika týdny o sobě na tradiční výstavě v Paříži prohlašovaly, že nabízejí jen to nejkvalitnější zboží.

Kvůli opakovaným skandálům a týrání zvířat na jatkách Francouzi jedí stále méně masa. Na poklesu jeho spotřeby má ale zásluhu i jeho stále poměrně vysoká cena.

 

Foto: pixabay.com (licence: CC0 Public Domain)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *