Pojďme, uklidíme v přírodě! V sobotu 16. dubna

uklidmecesko2015V sobotu 16. dubna proběhne již třetí ročník úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Také letos se dobrovolníci mohou zapojit a jít pomoci s úklidem odpadků v přírodě. Organizátoři doufají, že překonají loňský rekord 31 tisíc dobrovolníků a letos s alespoň 100 tisíci lidmi pomohou přírodě od odpadků. Tak neváhejte a zapojte se také!

 

Chcete-li udělat něco pro přírodu a čistší životní prostředí, pak je tato akce tou správnou výzvou. Proto neváhejte a co nejdříve se zaregistrujte jako dobrovolník.

Je to jednoduché. Stačí navštívit web Ukliďme Česko a zaregistrovat se. Na interaktivní mapě si pak můžete vybrat skupinku lidí ve svém okolí a přidat se k ní. Organizátoři, jimiž jsou organizace Český svaz ochránců přírody (ČSOP) a Ekosmák, vám pak pošlou úklidový balíček s pytli na odpadky a rukavicemi.

 

Přečtěte si také:

smartphonePomozte odhalit černé skládky. Stačí k tomu PC nebo smartphone

Černé skládky jsou věčný problém, který ohrožuje přírodu a naše zdraví. Proto bychom neměli být lhostejní…

 

Má to smysl, z přírody zmizí stovky tun odpadu

Projekt Ukliďme svět, ukliďme Česko navazuje na mobilní aplikaci ZMAPUJ TO, jejímž prostřednictvím lidé mohou zaznamenávat černé skládky a upozorňovat na ně obce. Jenže obce mnohdy nestačí nepořádek samy odstraňovat, a tak vznikl spolek lidí, kteří s odpadky v přírodě chtěli zatočit sami.

 


První ročník Ukliďme svět, ukliďme Česko oslovil 6000 dobrovolníků, kteří sesbírali přes 350 tun odpadu. Loni se již zapojilo 31 tisíc lidí a organizátoři doufají, že letos se jim podaří dosáhnout spolupráce se 100 tisíci dobrovolníků.

 

Foto: uklidmecesko.cz (všechna práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *