V Bombaji bojují proti odhazování odpadků koši z Wi-Fi připojením

odpadky_na_uliciIndické město Bombaj se potýká se záplavou odpadků, které lidé odhazují všude po ulicích. S tím se rozhodla skoncovat dvojice podnikatelů, která vymyslela koše s Wi-Fi připojením.

 

“Indie je zemí, kde lidé porušují pravidla. Vidíme to na silnicích, kde nikdo nejezdí ve svém pruhu. Vidíme to v tom, jak lidé mají v neúctě veřejná prostranství, a odpadky vyhazují všude, kde se jim zamane,” uvedl pro magazín CNNMoney Rádž Désáí, jeden ze zakladatelů firmy ThinkScream. Proto se s kamarádem rozhodli odměňovat obyvatele Bombaje za to, že vyhazují odpadky tam, kam patří.

 

Přečtěte si také:

kontejnery_na_trideny_odpadJak třídit odpad? I elektroniku, chemii a kov je třeba třídit

Třídění odpadu, to není jen vyhazování plastů do žlutého kontejneru, papíru do modrého a skla do zeleného. Naše domácnosti vyprodukují i spoustu jiného odpadu, který je třeba vytřídit

 

Za odpad připojení na 15 minut zdarma

Podnikatelé ve městě rozmístili unikátní koše, které za vhozené odpadky nabízejí Wi-Fi připojení. Po vhození odpadu se na LCD obrazovce na koši objeví heslo, které umožní připojit se na 15 minut k Wi-Fi síti a využívat ji až do vzdálenosti 50 metrů.

 


Plastový odpadkový koš s Wi-Fi připojením a LCD obrazovkou stojí v přepočtu 36 000 korun. Indičtí podnikatelé doufají, že se jejich nápadem inspirují i další světové metropole a v ulicích bude méně odpadků.

 

Foto: Bengt Nyman, Wikimedia (Creative Commons)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *