Ptáci si pletou zasněžený beton a asfalt s vodní hladinou a dochází ke zraněním

Vodní ptactvo si zasněžené asfaltové a betonové plochy často plete s vodní hladinou. Při pokusu přistát se tak mohou ošklivě poranit. Stejný případ se odehrál v úterý na Tachovsku.

 

V areálu jedné firmy v Ostrově u Stříbra našli zraněného ptáka a zavolali do plzeňské záchranné stanice živočichů s tím, že jde o volavku, která nemůže létat a krvácí.

Do průmyslového areálu naproti služebně Dálniční policie Ostrov u Stříbra přijel zvířecí záchranář Karel Makoň. Ten ihned odhalil, že nejde o volavku, ale o vzácného hosta – potáplici severní.

 

Přečtěte si také:

FOTOPŘÍBĚHY zachráněných labutí a kachny divoké

Není týden, kdy bychom nevyjížděli k nějaké labuti zachycené na rybářský háček, po nárazu do elektrického vedení nebo té, co nouzově přistála na vozovce,“ posteskl si Karel Makoň…

 

Pták má uražené obě nohy, volali pracovníci firmy

Ačkoliv pracovníci firmy, kde byla potáplice nalezena, do telefonu sdělili, že má obě nohy uražené a z těla jí trčí jen krátké krvavé pahýly, Karel Makoň se na místě přesvědčil, že pták má jen lehké poranění.

Potáplice severní mají totiž krátké nohy a mají je posunuté blíže k ocasu, aby se při hledání potravy pod vodou snáz převrátily a potopily. Protože si zaměstnanci firmy mysleli, že jde o volavku, která má dlouhé nohy, měli za to, že krvácející nohy potáplice jsou jen pahýly.

 


Potáplici Karel Makoň ošetřil a už za hodinu mohla být opět vypuštěná na řeku Berounku.

Karel Makoň ve zprávě o zraněné potáplici vyjádřil dík zaměstnancům firmy za to, že nebyli ke zvířeti lhostejní a při jeho zajištění aktivně pomáhali.

 

Foto: DES OP (všechna práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *