Kozel měl být tygrovi potravou, místo toho se spřátelili

Neuvěřitelná věc se přihodila v Přímořském safari parku v Rusku. Tygrovi Amurovi do výběhu pustili kozla, který mu měl posloužit jako potrava. Amur ale kozlíka nesežral – naopak se z nich stali dobří přátelé.

 

Kozel Timur dal hned na začátku tygru Amurovi najevo, že se jen tak nedá. Podle zoologa Alexeje Anosova proto tygr kozla nechal být – neměl důvod zaobírat se ‘nebezpečnou’ kořistí, když věděl, že dostane jinou a dostupnější.

A tak teď Amur a Timur žijí v jednom výběhu. Nocují sice každý zvlášť, ale přes den jsou spolu a očividně si dobře rozumějí.

 

Přečtěte si také:

VIDEO: Přátelství na život a na smrt – i zvířata mohou trpět ztrátou přítele

10 let žili kozlík jménem Mr. G a oslík Jellybean spolu na zanedbaném dvoře.. Když přišli ochránci, aby zanedbaným zvířatům pomohli, Pan G a Jellybean byli rozděleni. A pak začaly vážné komplikace…

 

Tygr ochutnal i kozlíkovu potravu

Po několika dnech, kdy se predátor a kořist opatrně sbližovali, začali oba projevovat zájem o kulturu toho druhého. Amur dokonce ochutnal Timurovo seno a lízl si soli.

 


Svérázné přátelství mezi šelmou a sudokopytníkem natočil ředitel safari parku Dmitrij Mězencev. Poté, co jej uveřejnil na internetu, se z Amura a Timura stala populární dvojice nejen v Rusku.

 

Foto: YouTube

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *