Ind krmí a obětavě pečuje o paoušky. Denně se jich k němu slétají tisíce

Krásný příběh lidské obětavosti a pomoci zvířatům se denně píše v indickém městě Čennaj. Na střechu domu opraváře kamer jménem Sekar už 10 let přilétají tisíce papoušků, kteří jsou zvyklí, že jim muž připravuje krmení. Krmit je začal poté, co se městem prohnala vlna tsunami.

 

Sekar se do města přestěhoval před 25 lety a otevřel si malou dílnu na opravu kamer. Jeho potěšením bylo přikrmování veverek a ptáků.

Když v roce 2004 přišla ničivá vlna tsunami, Sekar musel, stejně jako všichni ostatní obyvatelé, začít dávat do pořádku své obydlí. Jednou, když po celodenním lopocení venku usedl s miskou rýže, aby se navečeřel, přiletěli dva zelení papoušci. Sekar jim ze své misky trochu odsypal.

 

Přečtěte si také:

Příklad pro ostatní: Ind vysadil 500hektarový les. A bude sázet dál

Padesátiletý Ind Jadav Payeng, přezdívaný Mulai, se už jako mladičký hoch rozhodl osázet vyprahlou písčinu u řeky Brahmaputra a proměnit ji tak v zelenou oázu…

 

Ze společné večeře se stal zvyk

Papoušci si pro trochu rýže přiletěli i druhý a třetí den, až se z jejich společné večeře se Sekarem stal zvyk. Muž pak zeleným ptáčkům vyhradil i zvláštní misku. A papoušků se slétalo pořád víc. Najednou jich tu bylo 40, ale i 150, až je Sekar přestal počítat. Kromě toho, že je krmil, navíc začal pečovat i o poraněné jedince.

 


Dnes muž přikrmuje až čtyři tisíce papoušků. Vstává každý den v pět ráno a vaří až 60 kilogramů rýže, aby své návštěvníky nasytil. I když krmení ptáků ho denně stolí téměř polovinu toho, co sám vydělá, ochudit papoušky o krmení nehodlá. Naopak, už dnes má starost, kdo se o ně postará, až jednou zemře.

 

 

Foto: Periquito, Wikimedia (některá práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *