Life Sciences Film Festival startuje. Přijďte a poznejte pravdu (nejen) o životním prostředí

O divokých koních v Milovicích, geneticky modifikovaných plodinách nebo znečištění polárních oblastí – to jsou jen některá témata, která budou promítána a probírána na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Life Sciences Film Festival (LSFF). Ten probíhá od 12. do 18. října 2015 v Praze. Pro veřejnost je přístupný zdarma.

 

LSFF se zaměřuje na dokumentární filmy s tematikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje. Jeho pořadatelem je Česká zemědělská univerzita (ČZU). Zahájení 5. ročníku proběhne v pondělí 12. října od 16 hodin v Kruhové hale ČZU.

Na slavnostním zahájení bude např. i režisér Jan Svatoš, který v roce 2014 na LSFF vyhrál studentskou cenu se snímkem o české divočině DivoČINY. Letos představí další dva své snímky – film ‘Lekce divokosti’ o exmoorských divokých koních, kteří našli nový domov v milovickém vojenském prostoru, a ‘Causa Carnivora’, který ukazuje na důležitou úlohu šelem -vlků medvědů a rysů.

 

Čtěte také:
Roztomilý film o kotěti z útulku vyhrál 1. místo na Catdance Film Festival

Malé kotě vypráví hlasem osmileté holčičky o tom, jak se z útulku dostalo do nového domova a jak se postupně spřátelilo se psí spolubydlící Romy…

 

V premiérách své dokumenty uvedou i zahraniční hosté

Na festivalu se představí také zahraniční režiséři a producenti. V evropské premiéře svůj film ‚Na obranu jídla‘, natočeného podle stejnojmenného bestselleru Michaela Pollana, promítne Michaela Schwarze v úterý 13. října od 18:00. Ve světové premiéře budou moci návštěvníci shlédnout film ‚Polyfaces‘ australské režisérky Lisy Heenan, v němž se mohou seznámit s postavou a myšlenkami Joela Salatina, majitele farmy Polyfaces, který je považován za guru alternativních přístupů k hospodaření.

 


V rámci festivalu na ČZU proběhne také řada zajímavých přednášek. O cestovatelích Ose a Martinovi Johnsonových bude 13. října od 13:30 mluvit Jan Svatoš a zároveň ukáže fotografie z Keni. O výzkumu geneticky modifikovaných plodin ve Vlámském Institutu Biotechnologie bude téhož dne od 16:30 hovořit vědec Wim Grunewald. Dr. Paul Erik Aspholm z norského institutu pro zemědělský a environmentální výzkum Bioforsk 15. října od 16:30 povede přednášku o zdrojích znečištění polárních oblastí Evropy a nových metodách zjišťování jeho původu.

Na festivalu proběhne i spousta dalších zajímavých přednášek, projekcí a akcí. Například už ve středu 14. října v 17:55 v Clubu C areálu ČZU proběhne vyhlášení filmových cen. O víkendu 17. a 18. října se bude v okolí NTK konat Street Food Festival ‘Jídlo, to je věda’.

Úplný program 5. ročníku LSFF naleznete na www.lsff.cz.

 

Foto: lsff.cz (všechna práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *