Co dělat, aby pejsek netrpěl na klouby

Kloubní problémy jsou nejčastější bolístkou psů. Přečtěte si tipy a rady, aby váš pes v budoucnu nekulhal nebo abyste potíže zmírnili.

 

Komerční sdělení

Některá plemena jsou k problémům náchylnější – například němečtí ovčáci. Obecně se s nimi potýkají větší plemena, psi s rychlým růstem a často zatěžovaní psi. Roli samozřejmě hrají i genetické předpoklady.Když se problém projeví viditelným kulháním, může vše dospět k nákladným operacím i horším koncům. Jednoduchými pravidly ale můžete zmírnit riziko i samotnou artrózu.

 

Tipy, jak snížit riziko kulhání psů

1. Dopřejte psovi kloubní výživu
Pokud chcete udělat maximum pro zdraví svého pejska, dejte mu speciální kloubní výživu jako doplněk stravy nebo pamlsek. Důležité je, aby kloubní výživa obsahovala co nejvyšší podíl kyseliny hyaluronové. Další látky, které pomáhají pro zdravé klouby: chondroitin sulfát, glukosamin, hydrolyzovaný kolagen a želatina.

2. Psa nepřetěžujte
Pokud je psovi jeden až dva roky, vyjadřuje touhu běhat, skotačit, učit se a poznávat svět. To je v pořádku. Rozhodně ho ale nepřetěžujte a dopřejte mu dostatek odpočinku.

3. Krmte zdravě
Jestli chcete svému psovi prodloužit život, správná výživa je nejdůležitější. Štěňata potřebují vyváženou hladinu proteinů, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálních látek. U velkých plemen je důležitý obsah kyseliny hyaluronové a chondroitinu. Nedávejte psovi pečivo, cukrovinky (čokoláda je pro psy jedovatá), uzeniny a další potraviny, které mohou způsobit obezitu a jiná onemocnění.

3. Dbejte na správnou psí hmotnost
Pokud má pes nadváhu, dochází k nadměrné zátěži kostí a kloubů. Řada kloubních problémů vychází právě z obezity. Nahlédněte do tabulek svého plemena, abyste zjistili obecně vhodnou hmotnost. Obezitu rozpoznáte také pohledem. Nahmatáte svému psovi žebra, když mu položíte ruce na boky? Když se podíváte na svého psa shora, je vidět zúžení boků, které představuje pas? Nahmatáte kyčelní kosti, pokud zatlačíte dlaněmi v oblasti zádi?

4. Dávejte pozor na terén
Kde váš pes nejčastěji chodí a běhá? Kam vyrážíte na procházky? Pokud se pes musí brodit sněhem nebo přeskakovat překážky, klouby se mohou namáhat víc, než je únosné. Ani časté a dlouhé cesty do schodů a ze schodů nejsou pro psí klouby vhodné. To platí nejen pro štěňata a starší psy, ale také pro jezevčíky, basety a další podobná plemena.

 

Tip na kvalitní kloubní výživu pro psy – Geloren dog

• Nejvyšší obsah kyseliny hyaluronové v doporučené denní dávceDoporučujeme výživu Geloren dog, která je součástí produktové řady Aktivní zvíře.

• Intenzivní výživa kloubů
• Atraktivní příchuť
• Snadné dávkování
• Ověřená účinnost
• Přípravek neobsahuje cukr
• Rychlý nástup účinku
• Bez nežádoucích vedlejších účinků
• Od známého českého výrobce

Více najdete na webu www.aktivnizvire.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *