Pravidelnými dary pomůžete organizacím lépe chránit zvířata a přírodu

dite_a_pesMnoho Čechů přispívá útulkům, záchranným stanicím živočichů, ekologickým organizacím i dalším neziskovkám. Činí tak ale většinou jednorázově např. při pouličních sbírkách nebo na základě medializace určitých problémů. Společnosti na pomoc zvířatům a ochranu přírody ale potřebují peníze dlouhodobě – nejen na péči o zvířata, ale i na ochranářské projekty. Uvítaly by proto drobné, ale pravidelné finanční příspěvky.

 

 

Pravidelné dárcovství (třeba i drobných) finančních darů má mnoho výhod pro dárce i obdarované. Dárci mohou předem zvážit, který projekt či organizace je jim nejbližší a přispívat na jeho realizaci nebo její činnost. Jako pravidelní dárci si pak s institucí vytvářejí přímý vztah a dostávají podrobné informace o tom, na co jejich finance putují. Obdarované organizace pak mají jistotu stálých příjmů a mohou efektivněji plánovat financování projektů na pomoc zvířatům a ochranu přírody.

 

Čtěte také:
Krevní banky pro psy hledají dárce. Nabízejí různé benefity

Už jste slyšeli o krevních bankách pro psy? Naši psí kamarádi je potřebují stejně jako lidé. Dárců je ale nedostatek. Možná máte doma vhodného adepta na darování krve právě vy!

 

Podporujte to, co je vašemu srdci nejbližší

Pokud tedy i vy občas rádi pomůžete finančním darem, zvažte, jestli nepřispívat pravidelně. Vyberte si organizaci či projekt, který je vám nejbližší.

Máte rádi kočičky nebo pejsky? Proč nepodpořit útulek ve svém okolí! Máte rádi ptactvo? Pomozte České společnosti ornitologické v ochranářských projektech. Pokud byste raději pomáhali všem zvířatům, která kvůli zraněním (střetům s auty, dráty elektrického vedení atp.) potřebují lékařskou péči, podpořte nějakou záchrannou stanici živočichů. Pomoci můžete i ekologickým organizacím, které dlouhodobě realizují projekty na ochranu ohrožených krajinných prvků naší země, rostlin a živočichů.

Podobně můžete pomáhat i dětem, zdravotně postiženým a seniorům, obětem živelných katastrof atd.

 


Jak na pravidelné dárcovství?

Třiadvacet českých neziskových organizací se spojilo v koalici Za snadné dárcovství, která chce veřejnost informovat o výhodách a možnostech pravidelného přispívání. Na stránkách DarujPravidelně.cz radí, jak pravidelné dárcovství zavést a na co si dát pozor.

 

Foto: pixabay.com (CC0 Public domain)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *