Poznejte jeleny tak, jak jste je neznali. Na Kvildě je uvidíte zblízka

Dnešním dnem se na šumavské Kvildě otevřelo návštěvnické centrum, které blíže seznamuje s životem jelenů. Lidé zde budou moci na ploše devíti hektarů pozorovat desetičlenné stádo a dozvědět se spoustu zajímavostí ze života jelenů. V plánu je i rozšíření centra o výběhy rysů a divočáků.

 

Návštěvnické centrum zahrnuje více než dvoukilometrový naučný okruh se třemi vyhlídkovými věžemi, z nichž bude možné lesní zvěř pozorovat. Komplex zahrnuje i energeticky pasivní budovu, ve které se nacházejí informační panely o jelenech. Konferenční sál pro zhruba 40 osob Šumavskému národnímu parku do budoucna poslouží k pořádání výstav či fotografických a odborných seminářů.

 

Čtěte také:
Tip na výlet: První papouščí zoo v ČR najdete v Bošovicích

Nevšedním zážitkem bude pro všechny milovníky zvířat, především pak papoušků, návštěva Papouščí zoologické zahrady v jihomoravských Bošovicích.

 

 

Vznikat budou i další návštěvnická centra – například s vlky

Vedení Šumavského národního parku časem návštěvnické centrum s jeleny doplní také o výběhy rysa ostrovida a prasete divokého. Lidé tak budou mít jedinečnou možnost poznat tato zvířata více z blízka a dozvědět se o nich spoustu zajímavostí.

 


U Srní na Klatovsku vzníká návštěvnické centrum s vlky.

Ministerstvo životního prostředí, které projekt zafinancovalo, v budoucnu podpoří i další podobné centrum, tentokrát zaměřené na vlky. To by mělo zahájit provoz zhruba za měsíc u Srní na Klatovsku.

 

Foto: Wikimedia (volné dílo)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *