Vodicí a asistenční psi s páníčky strávili týdenní soustředění v Hostivaři (VIDEO v článku)

Ve dnech 28. června až 5. července 2015 se konalo už deváté soustředění držitelů vodicích a asistenčních psů pořádané občanským sdružením Pes pro tebe. Tentokrát klienti sdružení se svými čtyřnohými pomocníky strávili týden v příjemném prostředí sportovního areálu na Šancích v Praze 10 a díky bohatému programu nebyla o zážitky nouze.

 

 

Místostarostka MČ Praha 15 Bc. Jitka Kolářová

Soustředění zcela netradičně začalo soutěží vodicích psů a jejich zrakově postižených páníčků. Akce, která běžně týdenní soustředění uzavírá, proběhla už v pondělí 29. června na Veronském náměstí Prahy 10. Soutěž totiž byla spojena s ukázkami výcviku a práce vodicích a asistenčních psů pro veřejnost a záštitu nad ní převzala místostarostka městské části Praha 15 Bc Jitka Kolářová.

 

 

Na místě byl i stánek s dárkovými předmětya kasičkou, do které diváci a kolemjdoucí mohli přispět na výcvik vodicích a asistenčních psů.

Akce měla u veřejnosti úspěch a mezi diváky se dokonce našli i odvážlivci, kteří využili možnosti vyzkoušet si, jaké to je nechat se vést psem pro nevidomé.

 

 

 

 

 

Čtěte také:
Týden mezi vodicími psy

Dostala jsem možnost strávit krásný týden na soustředění vodicích psů a jejich páníčků. Odvezla jsem si spoustu krásných zážitků a získala nové přátele mezi hafany i klienty

 

VIDEO: Soutěž a ukázka práce a výcviku vodicích psů

 

Učení i zábava

Další dny soustředění byly věnovány především dopoledním tréningům, během nichž cvičitelé s klienty a jejich psy procházely různé trasy v okolí, procvičovali poslušnost psa a pomáhali řešit problémy, které během spolupráce člověka a psa občas nastanou. Došlo však i na zábavný program, v jehož rámci si klienti mohli se svými čtyřnohými pomocníky vyzkoušet disciplíny, jako je agility či canicross.


Horká odpoledne byla většinou volnější a někteří páníčci je s pejsky trávili u nedaleké Hostivařské přehrady. Pro klienty však byl připraven i zábavný program bez psů, kteří v tropických vedrech museli odpočívat. V úterý odpoledne např. proběhla malá sportovní a vědomostní soutěž dvou týmů zrakově postižených klientů, v sobotu pak bojovka a natáčení amatérských filmů na téma Kde je zakopán pes. Soutěžní snímky se pak promítaly na historicky prvním ročníku Hostivařského filmového festivalu.
Večery pak patřili příjemným posezením v místní restauraci, přátelským debatám a táborákům, jejichž atmosféru dotvářela nejen vůně buřtů, ale i písničky doprovázené na ukulele a kytaru a všudypřítomní komáři a chrousti.
Klienti občanského sdružení Pes pro tebe ze soustředění odjížděli spokojení a pravidelní účastníci letošní ročník hodnotili jako jeden z nejvydařenějších.

 

Foto: vlastovka.info (některá práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *