V lovu delfínů budeme pokračovat, oznámili japonští rybáři

Krvavý lov delfínů na maso a k odprodeji do zábavních parků bude v přístavu Taidži pokračovat. Japonští rybáři prohlásili, že ve své každoroční tradici budou pokračovat. O život tak přijdou další stovky delfínů.

 

“Tohoto lovu se nikdy nevzdáme,” nechal se podle agentury AFP ve středu slyšet jeden ze zástupců sdružení japonských rybářů. Ti zároveň poukazují na to, že lov delfínů v Taidži je tradicí již po mnoho generací, a kritiku, že delfíny loví mimo jiné na maso, odmítají s tím, že konzumace delfíního masa se neliší od konzumace jiných druhů masa.

 

Čtěte také:
Z masa ohrožených velryb se v Japonsku vyrábějí pamlsky pro psy

Japonští ochránci zvířat ze skupiny IKAN upozorňují, že z masa ohroženého druhu velryb, plejtváků myšoků, se vyrábějí luxusní pamlsky pro psy. Výrobce chce…

 

Odebírejte náš newsletter!

Zaregistrujte svůj e-mail k odběru vlaštovčího newsletteru a získejte výhody pravidelných čtenářů Vlaštovky!

 

Nejen na maso, ale i pro zábavu lidí

Lov delfínů v Taidži kritizuje i Světová asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA). Kontroverzní lov, při němž jsou zvířata za ohlušujících zvuků nahnána do zátoky a lovena harpunami, proslavil dokumentární film Zátoka (The Cove) z roku 2009, který rovněž získal Oscara.


Proti lovu delfínů a velryb v Japonsku se konají protestní akce po celém světě. Japonští rybáři se ale vzdát nehodlají.

Rybářská tradice, při níž se zátoka barví krví do ruda, však neslouží pouze jako lov delfínů na maso, ale i k jejich odchytu a následnému prodeji do zábavních akvaparků po celém světě.

Asociace japonských zoologických zahrad a akvárií, která polovinu delfínů získala právě po odchytu na Taidži, oznámila, že tímto způsobem další kusy získávat nebude. Stalo se tak poté, co jí WAZA pohrozila zrušením členství.

 

 

Foto: Erik Christensen (Porkeri), Wikimedia (některá práva vyhrazena)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *