VIDEO: Samec želvy obrovské honil reportéra, který ho vyrušil při páření

Nebývalý ‘incident’, který světová média označila za nejpomalejší honičku všech dob, se odehrál na Seychelách. Moderátor Paul Rose se svým týmem při natáčení pro kanál National Geographic narazil na pářící se pár vzácných želv obrovských. Samce vyrušení očividně rozzlobilo, a tak se rozhodl, že moderátorovi uštědří lekci.

 

Jak Paul Rose později uvedl, na želvy narazili při své cestě po ostrově. Zaujalo je hlasité bručení ve křoví a nedalo jim to, aby se nepodívali, co zvuk vydává.

Když spatřili pářící se pár želv obrovských, sedli si do trávy a tiše je sledovali. Želvy si narušitelů ale brzy všimly. Rozzlobený samec proti Paulovi zahájil útok – snažil se ho zahnat, frkal a plival. Poněkud komicky působící honička naštěstí skončila bez újmy na obou stranách.

 

Čtěte také:
Jihoamerické želvy spolu mluví, zjistili vědci z nahrávek

Odborníci díky unikátním zvukovým záznamům zjistili, že jihoamerické želvy tereky velké spolu mluví. Ke komunikaci využívají…

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

 

Foto: YouTube


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *