Zvířata na kožešinových farmách trpí, ministerstvo je ale zrušit nechce (video v článku)

Norek požírající ze zoufalství jiného norka, lišky, které se v klecích nemohou hýbat, protože jim tlapky uvízly mezi dráty. Ochránci zvířat do médií vypustili video, které ukazuje utrpení tzv. kožešinových zvířat na farmách. I přes důkazy se ale Státní veterinární správě (SVS) nedaří při kontrolách farem týrání zvířat prokázat.

 

Drastické video, kterým spolek OBRAZ (Obránci zvířat) spustilo kampaň za zrušení kožešinových farem, bylo anonymně pořízeno na některé z českých kožešinových farem, kterých je u nás v současnosti dvanáct.

V reakci na jeho uveřejnění SVS podnikla několik kontrol na farmách, pochybení se inspektorům ale prokázat nepodařilo. SVS je v tomto směru vůči majitelům bezmocná – buď kontroloři přijdou neohlášeni a nikdo jim neotevře, nebo se musí předem ohlásit a farmáři se na jejich příchod připraví.

 

Čtěte také:
Inzerce koček: Pozor na tyrany a obchodníky s kožešinami!

Ochránci zvířat varují: Množí se případy, kdy na inzeráty s nabídkami koček reagují lidé, kteří kočku rozhodně nechtějí jako mazlíčka, ale jako cíl při výcviku psů nebo jako zdroj kožešin.

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

 

 

 

Ministr zemědělství uvažuje o zpřísnění podmínek chovu kožešinových zvířat

Aktivisté už jednali s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Ten uvedl, že ministerstvo rušit kožešinové farmy nehodlá, ale bude uvažovat o zpřísnění podmínek chovu.

Podle ochranářů to ale nic nepřinese. Zvířata, která jsou na farmách chována v klecích, žijí v nepřirozených podmínkách a ve stresu, což žádná úprava norem nevyřeší. Aktivisté proto vyzývají veřejnost k podpisu petice za zrušení chovů tzv. kožešinových zvířat.

 

Foto: Wikimedia Commonst


1 comment for “Zvířata na kožešinových farmách trpí, ministerstvo je ale zrušit nechce (video v článku)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *