Brněnská zoo v Indonésii otevře záchrannou stanici pro mořské želvy

Brněnská zoologická zahrada v březnu zahájí provoz záchranné stanice pro mořské želvy na indonéském ostrově Penida. Stanice, pro jejíž provoz získala zoo povolení po devíti letech čekání, bude pomáhat želvám zabaveným pašerákům. Po vyléčení budou opět vypouštěny do moře.

 

Záchranná stanice u vesnice Toyapakeh začne fungovat v březnu. V posledních letech zde fungovala jako osvětové centrum, kde se pracovníci snažili místním obyvatelům vysvětlit, proč je důležité želvy chránit. Potřebná povolení pro přeměnu ekologického centra na záchrannou stanici ale Zoo Brno dostala až nyní.

 

Čtěte také:
Jihoamerické želvy spolu mluví, zjistili vědci z nahrávek

Členové ochranářské organizace Wildlife Conservation Society díky unikátním zvukovým záznamům zjistili, že jihoamerické želvy tereky velké spolu mluví.

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Z rukou pašeráků do dobrých rukou veterinářů

Záchranná stanice bude pomáhat želvám, které skončily v rukou pašeráků. To je ve zdejší oblasti velký problém – ročně je z Indonésie nelegálně vyvezeno asi tři miliony želv, které končí jako pochoutka na talíři. Zdejší úřady proti nelegálnímu obchodu bojují, po zadržení pašeráků ale želvy potřebují veterinární péči, protože jsou vystresované a poraněné.

V záchranné stanici budou mít želvy k dispozici 12 bazénků, v nichž se budou zotavovat. Ještě zbývá dobudovat devět bazénků a chirurgický sál. Určité úpravy potřebuje celý areál. Zoo Brno počítá, že finální úpravy vyjdou přibližně na milion korun. Peníze by rádi získali od dárců.

Pokud i vy na dobudování záchranné stanice pro želvy chcete přispět, můžete tak učinit převodem na bankovní účet 267825941/0300.

 

Foto: Brocken Inaglory, Wikimedia (některá práva vyhrazena)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *