Slůně ze Zoo Ostrava, potomek slonice Vishesh, oslavilo první narozeniny

Dramatické chvíle po porodu slonice Vishesh v ostravské zoo minulý rok touto dobou sledovala snad všechna média. Slonice porodila samičku, která neměla dostatečně vyvinutý sací reflex a nebyla schopna pít mateřské mléko. Péči o ni převzali ošetřovatelé, ale ani tak nebylo jisté, jestli slůně přežije. Slůně 4. února oslavilo první narozeniny. Ani tak prý ale nemá vyhráno.

 

Tím, že se samička po narození nenapila od matky, přišla o důležité látky na podporu imunity, které jí umělá výživa nemohla zajistit. Její přežití tak bylo značně nejisté. Žádné z takto chovaných slůňat se totiž ještě nedožilo dospělosti.

I když podle ošetřovatelů roční samička nemá vyhráno, dnes váží 490 kilogramů a celkem bez problémů přijímá potravu. Komplikace ale mohou přijít kdykoliv a zoo počítá se vším. Proto samička zatím ani nedostala jméno a ošetřovatelé jí říkají prostě “Malá”.

 

Čtěte také:
Zimbabwe chce prodat 60 slonů – aby prý mělo peníze na ochranu přírody

O prodeji 60 slonů do zahraničí rozhodla vláda v Zimbabwe. Důvodem je prý nedostatek peněz na provoz úřadů na ochranu přírody. Podmínky obchodu jsou ale nejasné a další osud zvířat nejistý.

 

Sloni rozeznají lidské jazyky, mohou se tak chránit před lovci

Vědci zjistili, že afričtí sloni dokáží rozlišit příslušníky kmene Masajů a Kambů jen podle řeči. Díky tomu se mohou vyhnout setkání s masajskými muži, kteří jsou pro ně hrozbou.

 

Zoo Ostrava pořádá sbírku na pomoc slonům

Malá slonice loni přitáhla pozornost veřejnosti, jíž ostravská zoo využila ke kampani na pomoc slonům. Uspořádala veřejnou sbírku, ve které je v současnosti přes čtvrt milionu korun. Výtěžek ze sbírky bude věnován renomovanému vědeckému týmu z institutu v Berlíně, který má mimo jiné významné zkušenosti s výzkumem sloních nemocí.

 

Foto: YouTube


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *