Mládě orangutana strávilo 10 měsíců zavřené v kleci. Následky jsou hrozivé

Indonésie – Sotva roční mládě orangutana jménem Budi si prošlo doslova peklem. Deset měsíců svého života strávilo zavřené v malé kleci a jeho majitelka ho krmila jen kondenzovaným mlékem. Neprostorný příbytek a nekvalitní strava způsobily, že mládě teď má zdeformované kosti a je menší než zdravá mláďata. Nyní už je naštěstí v péči veterinářů.

 

Když záchranáři přišli malého Budiho vysvobodit z jeho vězení, zhrozili se. Mládě bylo nafouklé, mělo oteklé končetiny a když ho vyndávali z klece, plakalo prý jako malé dítě – jeho oči byly zalité slzami a očividně trpělo bolestmi.

Podvyživený Budi se není schopný ani sám hýbat, přesto, že jeho vrstevníci už sami šplhají. Majitelka mu nezajistila přiměřenou stravu – prý z obavy, že takové mládě nezvládne pevnou stravu.

Ošetřovatelé nyní o Budiho dnem i nocí pečují a věří, že se jeho stav brzy zlepší. Zároveň žádají veřejnost, aby na jeho další péči finančně přispěla.

 

Čtěte také:
Život zvířat z množíren aneb Jak zamezit týrání zvířat v množírnách

V dnešní době má mnoho lidí doma nějakého mazlíčka, kterého miluje, hýčká si ho a často je to pro něj nejlepší přítel. Víte ale, odkud pochází právě váš pes nebo kočka?

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

VIDEO: Budi stále trpí bolestmi, jeho stav se ale lepší

 

Foto: YouTube


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *