Vyčerpanou srnu, uvězněnou v blátě rybníka, zachránila kolemjdoucí (aktualizováno 28. 1.)

Přehýšov – Další neuvěřitelný příběh lidské obětavosti a pomoci zvířeti se odehrál v Přehýšově na Plzeňsku. Ve zdejším rybníce uvízla srna v blátě a patrně zde byla uvězněna poměrně dlouho, protože byla vyhublá a na pokraji sil. Žena, která ji objevila, se neváhala pro srnu do rybníka vydat a vysvobodit ji.

 

“Záchranná akce vyčerpané srny začala v bahně pod hrází Přehýšovského rybníka. Tady dole je soustava několika menších rybníčků, přičemž některé z nich jsou zanesené a částečně zarostlé. Srnu zde objevila paní Veronika Havlíčková,” popsal Karel Makoň z plzeňské záchranné stanice živočichů.

Srna stála po boky v blátě, mokrá, špinavá, vyčerpaná a neschopná se vyprostit. Paní Havlíčková neváhala okamžitě na místě zasáhnout – tak, jak byla, se vydala srnu z bláta vyprostit. Polomrtvé a apatické zvíře ani nemělo sílu se blízkosti člověka bránit, a tak ho paní Havlíčková dokonce jeden kilometr nesla k sobě domů, kde ho v rámci první pomoci alespoň zabalila do deky.

 

Čtěte také:
Řidič na dálnici odchytil zraněnou srnu a odvezl ji záchranářům

Řidič na dálnici zpozoroval srnu, která přežila střet s autem, a rozhodl se jí pomoct. Zavolal do záchranné stanice živočichů, kam ji nakonec i sám odvezl.

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Rozhodovalo se o utracení srny

Srna byla v tak špatném fyzickém stavu, že přivolaní záchranáři uvažovali o jejím utracení. S ohledem na to, jaké úsilí paní Havlíčková pro její záchranu vyvinula, se ale rozhodli dát jí druhou šanci. Dostala se tak do záchranné stanice živočichů v Plzni Doubravce, kde se nyní zotavuje. Jestli přežije, to ukáže čas.

Odpověď na otázku, jak se srna do bláta dostala, veterinář dostal hned po tom, co zvíře prohlédl. Měla tržné rány na zadních nohou, které jasně ukazovaly na napadení psem. Srna pravděpodobně skok do rybníka zvolila jako jediný únik před psem.

 

Aktualizace:

Podle informací, které jsme obdrželi od Karla Makoně z plzeňské záchranné stanice živočichů 27. 1. večer, srna nepřežila. “Ráno jsem srnu našel v boxu uhynulou a vzhledem k četnosti zranění (pokousání) a celkovému vyčerpání to prostě nedala Je to škoda, ale dalo se to čekat i když i já jsem tak trochu věřil, že bude ráno v boxu stát. Zároveň děkuji všem co napsali za reakci a některé vaše texty předám i paní Veronice Havlíčkové. Děkuji a spozdravem,” napsal Karel Makoň.

 

Foto: DES OP (licence: všechna práva vyhrazena)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *