Populace tygrů v Indii díky cílené ochraně mírně vzrostla

Indické ministerstvo životního prostředí vydalo povzbuzující zprávu – populace tygrů v Indii za poslední čtyři roky vzrostla o třetinu. Kočkovitým šelmám se začíná dařit díky vládním a ekologickým opatřením, která bojují především proti pytlákům a snaží se zabránit zmenšování životního prostoru tygrů.

 

Ještě v roce 2011 ochranáři na území Indie napočítali 1706 tygrů. V roce 2014 už to bylo 2226 těchto vzácných kočkovitých šelem. Při sčítání bylo použito 9700 fotoaparátů, díky kterým se ekologům podařilo získat snímky 80 % všech indických tygrů.

Nárůst populace tygrů označil indický ministr životního prostředí Prakáš Džávadékar za obrovský úspěch a doporučil, aby se ostatní regiony, kde tygři žijí, jejich projekty inspirovaly. Nabídl také, že Indie v budoucnu daruje tygří mláďata mezinárodnímu společenství, aby napomohla celosvětové ochraně šelem.

 

Čtěte také:
Obchodujeme s tygřími kůžemi, přiznala Čína

Čína se poprvé veřejně přiznala, že obchoduje s kůžemi ohrožených tygrů. BBC o tom informovala v souvislosti s konferencí…

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

V ostatních regionech tygrů stále ubývá

Zatímco v Indii se radují z potěšující zprávy, v dalších tygřích oblastech už takový optimismus nevládne. Z celosvětového hlediska totiž počet tygrů stále klesá.

Podle odborníků tvoří indičtí tygři 70 % celosvětové populace. Zatímco dnes jich tu žije přes dva tisíce, ještě před sto lety Indii obývalo na sto tisíc těchto kočkovitých šelem. Čelí obrovskému tlaku především ze strany pytláků a rozvíjející se civilizace, která je připravuje o životní prostor kácením lesů a výstavbou. Indičtí tygři tak ani zdaleka vyhráno nemají.

 

Foto: ucumari (licence: některá práva vyhrazena)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *