Dobrovolníci po celém světě šijí vaky a rukavice pro popálené koaly a klokaní mláďata

Veterináři dávají koalám rukavičky na popálené tlapky.

Rozsáhlé lesní požáry, které letos zasáhly jihovýchod Austrálie, si opět vyžádaly mnoho obětí na zvířatech. Ochranáři se nyní snaží pomoci přeživším popáleným živočichům, mezi nimiž jsou především koaly a klokaní mláďata. Ta nyní potřebují bavlněné vaky a speciální rukavice, které pro ně šijí dobrovolníci na celém světě.

 

Mnoho klokaních mláďat je nyní bez matky a bavlněných vaků, ve kterých by se zahřála, je nedostatek. “Potřebujeme jich čím dál víc, protože nám lidé každý den nosí další a další klokany zraněné při požáru. Po každém krmení se přitom vak musí vyměnit a vyprat,” vysvětlila Jilea Carneyová z Mezinárodního fondu na ochranu zvířat (IFAW).

O pomoc tedy veterináři a ochranářské organizace požádali veřejnost. Ta už jim byla v minulých dnech nápomocna, když potřebovali rukavičky na popálené tlapky koal. Palčáků se nakonec sešlo tolik, že zůstanou i na příští rok.

Jak vysvětlila zástupkyně IFAW, koaly se pohybují pomalu a při požárech jich mnoho umírá. Ty, které přežijí, často utrpí těžké popáleniny tlapek při lezení po hořících stromech.

 

Čtěte také:
Lidé pletou svetry pro tučňáky ohrožené ropnými skvrnami

Celosvětová kampaň australské Nadace pro tučňáky vyzývá všechny šikovné milovníky zvířat, aby pletli svetříky pro tučňáky. Nejedná se přitom o žádný žert, ale o skutečnou pomoc…

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Některá zvířata se budou moci vrátit do přírody

Požáry zasáhly počátkem letošního roku oblast kolem města Adelaide. Příčinou byly vysoké teploty nad 40 stupňů Celsia. Oheň, který roznášel silný vítr, zasáhl území o rozloze 12 000 hektarů.

Úřady zatím neodhadnou, kolik živočichů při posledních požárech v okolí Adelaide zahynulo, číslo však podle předpokladů bude hodně vysoké. O zvířata, kterým se podařilo vyváznout “jen” s popáleninami, se nyní starají v zoologické zahradě v Adelaide.

“Případy, které řešíme, vyžadují čtyřiadvacetihodinovou péči, zahrnující odstraňování sežehnuté kůže, čištění a obvazování ran na tlapkách, ocasech a uších, aby se předešlo infekci,” osvětlil situaci veterinář David McLelland. A jak dodal, zvířata se poměrně rychle zotavují a řada z nich se po doléčení bude moci vrátit do přírody.

 

 

Foto: YouTube


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *