Nejjedovatější hady světa budete moci od jara vidět v ZOO Plzeň

Největší expozici nejjedovatějších hadů světa otevře letos na jaře plzeňská zoo. Návštěvníci zde uvidí 12 až 15 druhů hadů, např. kobru královskou, mambu černou, obávané africké jedovaté hady, některé druhy chřestýšů i stromových zmijí ze Střední a Jižní Ameriky.

 

Expozice nejjedovatějších hadů světa by pro návštěvníky měla mít i osvětovou funkci. Pracovníci zoo budou mít připravené naučné tabule s ukázkami různých typů jedů, uštknutí a jedových zubů.

 

Čtěte také:
Co bude se zvířaty z táborské zoo? Lidé doufají, že neskončí v cirkusech a na jatkách

Soukromá zoologická zahrada v Táboře Větrovy kvůli dluhům majitele končí. Zvířata v ní už teď trpí nedostatkem potravy a péče, a to se teprve rozhoduje o tom, co s nimi bude.

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Expozice má velké nároky na zabezpečení

Na nové expozici, která nebude mít v ČR obdoby, vedení zoo pracovalo dva roky. Rekonstrukcí jednoho z nejstarších pavilonů vzniklo moderní oddělení, v němž bude pro hady vytvořeno co nejpřirozenější prostředí. Zároveň je dobře zabezpečeno, aby návštěvníci i chovatelé byli před hady v bezpečí.

Zoologická zahrada musela v tomto ohledu dodržet vysoké standardy zabezpečení, jako jsou speciální zámky, nerozbitná skla apod. Tři zaměstnanci dokonce absolvovali školení chovatelů jedovatých hadů ve Švédsku.

 

 

Foto: Bill Love/Blue Chameleon Ventures, Wikimedia (licence: některá práva vyhrazena)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *