Enzo měl nelehký úkol, jako spousta jiných štěňat, která do rodiny přicházejí za psí bardy, kteří odešli za duhový most. Své role v nové smečce se ale ujal ve velkém stylu. Svým novým mazlitelům nedal žádný prostor k tomu, aby smutnili po Archim.

 

Knížka Enzo – Medové dny formou deníkových zápisků zachycuje první dny štěněte zlatého retrívra v nové rodině. Nejsou to ale zápisky psané z pohledu nových páníčků, ale samotného Enza.

 

Čtěte také:
To je kočka, napsala – dojímavá knížka příběhů opuštěných koček

Nejsou to povídky z pera spisovatelky, ale příběhy, které napsal život sám. A snad proto jsou tak upřímné, poutavé a milé. Tento originální soubor kočičích příběhů tak určitě nezaujme jen milovníky koček, ale všechny, kdo mají rádi zvířata.

 

Odebírejte náš newsletter!

Zaregistrujte svůj e-mail k odběru vlaštovčího newsletteru a získejte výhody pravidelných čtenářů Vlaštovky!

 

Bude veselo!

Enzo je suverén a sebevědomí mu rozhodně nechybí. Bravurně se zhostí nové úlohy v rodině i všech povinností, které ke štěněcímu věku patří – učí se, jak se surfuje v misce, jak chutná rohlík sebraný na chodníku, jak se nezpozorován plazit po bytě s pelíškem na zádech…


Není divu, že své místo v rodině si vydobude hned první dny (neřkuli hodiny) svého pobytu. Jen bíglí kamarád Lysien se zpočátku chová nedůvěřivě, ale Enzo si dokáže otočit kolem tlapky opravdu každého – on vůbec, když na něčem „zamaká“, tak dosáhne svého, ať už jde o míčové hry či o úspěch u psích slečen.

 

 

Enzův deník je krásnou sondou do psí duše z pohledu lidí, kteří psy milují, a hlavně jim rozumějí. Nepopisuje však jen štěněcí hrátky, ale i další Enzovy zážitky až do současnosti, tedy přibližně do jednoho roku jeho života. A že o ně opravdu není nouze, když s páníčky každou chvíli vyráží na výlety, objevuje nové věci a prožívá další dobrodružství. Jednička v názvu knihy navíc slibuje pokračování čtivého a zábavného deníku, takže je opravdu na co se těšit!

 

Foto: www.enzorika.cz (licence: všechna práva vyhrazena)