Deník retrívra Enza aneb Tohle je opravdová psí knížka!

Enzo měl nelehký úkol, jako spousta jiných štěňat, která do rodiny přicházejí za psí bardy, kteří odešli za duhový most. Své role v nové smečce se ale ujal ve velkém stylu. Svým novým mazlitelům nedal žádný prostor k tomu, aby smutnili po Archim.

 

Knížka Enzo – Medové dny formou deníkových zápisků zachycuje první dny štěněte zlatého retrívra v nové rodině. Nejsou to ale zápisky psané z pohledu nových páníčků, ale samotného Enza.

 

Čtěte také:
To je kočka, napsala – dojímavá knížka příběhů opuštěných koček

Nejsou to povídky z pera spisovatelky, ale příběhy, které napsal život sám. A snad proto jsou tak upřímné, poutavé a milé. Tento originální soubor kočičích příběhů tak určitě nezaujme jen milovníky koček, ale všechny, kdo mají rádi zvířata.

 

Odebírejte náš newsletter!

Zaregistrujte svůj e-mail k odběru vlaštovčího newsletteru a získejte výhody pravidelných čtenářů Vlaštovky!

 

Bude veselo!

Enzo je suverén a sebevědomí mu rozhodně nechybí. Bravurně se zhostí nové úlohy v rodině i všech povinností, které ke štěněcímu věku patří – učí se, jak se surfuje v misce, jak chutná rohlík sebraný na chodníku, jak se nezpozorován plazit po bytě s pelíškem na zádech…


Není divu, že své místo v rodině si vydobude hned první dny (neřkuli hodiny) svého pobytu. Jen bíglí kamarád Lysien se zpočátku chová nedůvěřivě, ale Enzo si dokáže otočit kolem tlapky opravdu každého – on vůbec, když na něčem „zamaká“, tak dosáhne svého, ať už jde o míčové hry či o úspěch u psích slečen.

 

 

Enzův deník je krásnou sondou do psí duše z pohledu lidí, kteří psy milují, a hlavně jim rozumějí. Nepopisuje však jen štěněcí hrátky, ale i další Enzovy zážitky až do současnosti, tedy přibližně do jednoho roku jeho života. A že o ně opravdu není nouze, když s páníčky každou chvíli vyráží na výlety, objevuje nové věci a prožívá další dobrodružství. Jednička v názvu knihy navíc slibuje pokračování čtivého a zábavného deníku, takže je opravdu na co se těšit!

 

Foto: www.enzorika.cz (licence: všechna práva vyhrazena)

 

1 comment for “Deník retrívra Enza aneb Tohle je opravdová psí knížka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *