Řidič na dálnici odchytil zraněnou srnu a odvezl ji záchranářům

Příběh neobyčejné lidské všímavosti a starosti o zraněné zvíře se po vánočních svátcích odehrál na Plzeňsku. Řidič na dálnici zpozoroval srnu, která přežila střet s autem, a rozhodl se jí pomoct. Zavolal do záchranné stanice živočichů, kam ji nakonec i sám odvezl.

 

O případu v tiskové zprávě z 29. prosince 2014 informoval Karel Makoň ze ZSŽ v plzni – Doubravce. Mezi svátky stanice přijala mnoho pacientů a řešila řadu případů poraněných zvířat. Ten se zraněnou srnou je jedním z nich.

 

Čtěte také:
Ze zápisníku zvířecího záchranáře: I ptáci mají své dny

Karel Makoň má pořád napilno. Když je náhodou pár dnů klid, je to až podezřelé. Z takového podezřelého ‚klidného režimu‘ zvířecího záchranáře ale nedávno vytrhlo několik případů, které jen dokazují, jak jsme my lidé pro zvířata nebezpeční.

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Srna měla po střetu s autem otřes mozku

“Bylo to kolem 19. hodiny 27. prosince 2014, když telefonoval řidič jedoucí po dálnici od Nýřan směrem na Plzeň, že u sjezdu z dálnice na Sulkov si všiml autem sražené srny,” popsal Karel Makoň. “Zvíře mělo těžký otřes mozku, a tak se nechalo nejenom chytit, ale i naložit do zadního úložného prostoru. „Nemohl jsem ji tam nechat, a tak jsem ji naložil a vezu ji k vám,“ ozvalo se z mobilu. Pravda, správný postup by byl vše zajistit přes dispečink policie, ale když už měl srnu pán v autě a jeli směrem k nám na stanici, tak jsem vyrazil zvíře převzít.

Stála v kufru, z tlamy jí tekla krev a evidentně byla indisponovaná po střetu s autem. Převzal jsem srnu a odvezl ji na naši ohradu do Zábělé. Druhý den byla na tom srna zdravotně o poznání lépe, a i když není ještě ani zdaleka vyhráno, tak to snad ve finále „rozběhá“ a bude moci být zase vypuštěna zpět do volné přírody,” napsal 30. prosince Karel Makoň.

Řidič sice při záchraně srny nepostupoval správně, nicméně jí tím pravděpodobně zachránil život. Kdyby dezorientovaná a zraněná zůstala na frekventované komunikaci, možná by nepřežila. Všímavý řidič jí ale dal další šanci do života.

 

Foto: DES OP (licence: všechna práva vyhrazena)


2 comments for “Řidič na dálnici odchytil zraněnou srnu a odvezl ji záchranářům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *