Řidič na dálnici odchytil zraněnou srnu a odvezl ji záchranářům

Příběh neobyčejné lidské všímavosti a starosti o zraněné zvíře se po vánočních svátcích odehrál na Plzeňsku. Řidič na dálnici zpozoroval srnu, která přežila střet s autem, a rozhodl se jí pomoct. Zavolal do záchranné stanice živočichů, kam ji nakonec i sám odvezl.

 

O případu v tiskové zprávě z 29. prosince 2014 informoval Karel Makoň ze ZSŽ v plzni – Doubravce. Mezi svátky stanice přijala mnoho pacientů a řešila řadu případů poraněných zvířat. Ten se zraněnou srnou je jedním z nich.

 

Čtěte také:
Ze zápisníku zvířecího záchranáře: I ptáci mají své dny

Karel Makoň má pořád napilno. Když je náhodou pár dnů klid, je to až podezřelé. Z takového podezřelého ‚klidného režimu‘ zvířecího záchranáře ale nedávno vytrhlo několik případů, které jen dokazují, jak jsme my lidé pro zvířata nebezpeční.

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Srna měla po střetu s autem otřes mozku

“Bylo to kolem 19. hodiny 27. prosince 2014, když telefonoval řidič jedoucí po dálnici od Nýřan směrem na Plzeň, že u sjezdu z dálnice na Sulkov si všiml autem sražené srny,” popsal Karel Makoň. “Zvíře mělo těžký otřes mozku, a tak se nechalo nejenom chytit, ale i naložit do zadního úložného prostoru. „Nemohl jsem ji tam nechat, a tak jsem ji naložil a vezu ji k vám,“ ozvalo se z mobilu. Pravda, správný postup by byl vše zajistit přes dispečink policie, ale když už měl srnu pán v autě a jeli směrem k nám na stanici, tak jsem vyrazil zvíře převzít.

Stála v kufru, z tlamy jí tekla krev a evidentně byla indisponovaná po střetu s autem. Převzal jsem srnu a odvezl ji na naši ohradu do Zábělé. Druhý den byla na tom srna zdravotně o poznání lépe, a i když není ještě ani zdaleka vyhráno, tak to snad ve finále „rozběhá“ a bude moci být zase vypuštěna zpět do volné přírody,” napsal 30. prosince Karel Makoň.

Řidič sice při záchraně srny nepostupoval správně, nicméně jí tím pravděpodobně zachránil život. Kdyby dezorientovaná a zraněná zůstala na frekventované komunikaci, možná by nepřežila. Všímavý řidič jí ale dal další šanci do života.

 

Foto: DES OP (licence: všechna práva vyhrazena)


2 komentářů k “Řidič na dálnici odchytil zraněnou srnu a odvezl ji záchranářům

  1. Zdeňka
    5.1.2015 at 18.04

    Zachoval se správně.. Než by se policie prikolibala, někdo by sejmul ze silnice je. Když je třeba jednat, musí se vycházet ze situace. Řidič je stramak !

  2. Monika
    6.1.2015 at 9.52

    Kéž by bylo víc takových všímavých a laskavých lidí, kteří si váží života i zvířat a neváhají se záchranou. Zachoval se správně a patří mu velký dík!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *