Tradiční čínská akupunktura se stále častěji využívá i při léčbě zvířat. Jak uvádí Společnost pro veterinární akupunkturu, založená v roce 1974 v USA, pomáhá tato léčebná metoda zvířatům s poraněním svalů, dýchacími potížemi, nervovými chorobami apod. Hojně ji nyní využívají např. v madridském centru pro záchranu sov Brinzal a mají s ní výborné zkušenosti.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že tato léčebná metoda je pro zvířata zcela nevhodná, je tomu přesně naopak. Zavádění jehliček do různých částí těla jim nedělá potíže.
V záchranné stanici pro sovy Brinzal využívají akupunkturu pro léčbu svých svěřenců už šest let. Např. malý soví sameček, který utrpěl zranění při nárazu do továrního komína v pohoří Sierra de Guadarrama, se zpočátku nemohl téměř hýbat a nyní už začíná létat, takže bude moci být brzy vypuštěn zpět do přírody.
Akupunktura takto pomáhá i dalším sovám ve stanici, které mají naději na návrat do přírody. Zvířecí pacienty sem jezdí léčit veterinářka Edurne Cornejová, která ve své praxi akupunkturou léčí i psy a kočky.
Čtěte také:
Pomozme liberecké ZOO a Arnice zachránit sněžné levharty!
Posledních 200 jedinců sněžných levhartů neboli irbisů žije v Kazachstánu v Národním parku Ile-Alatau. Jejich další existence je ale ohrožena…
Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!
Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!
Akupunktura zvířatům neubližuje, ale pomáhá