ZAJÍMAVOST: Zraněné sovy v Madridu léčí akupunkturou

Tradiční čínská akupunktura se stále častěji využívá i při léčbě zvířat. Jak uvádí Společnost pro veterinární akupunkturu, založená v roce 1974 v USA, pomáhá tato léčebná metoda zvířatům s poraněním svalů, dýchacími potížemi, nervovými chorobami apod. Hojně ji nyní využívají např. v madridském centru pro záchranu sov Brinzal a mají s ní výborné zkušenosti.

 

Ačkoliv by se mohlo zdát, že tato léčebná metoda je pro zvířata zcela nevhodná, je tomu přesně naopak. Zavádění jehliček do různých částí těla jim nedělá potíže.

V záchranné stanici pro sovy Brinzal využívají akupunkturu pro léčbu svých svěřenců už šest let. Např. malý soví sameček, který utrpěl zranění při nárazu do továrního komína v pohoří Sierra de Guadarrama, se zpočátku nemohl téměř hýbat a nyní už začíná létat, takže bude moci být brzy vypuštěn zpět do přírody.

Akupunktura takto pomáhá i dalším sovám ve stanici, které mají naději na návrat do přírody. Zvířecí pacienty sem jezdí léčit veterinářka Edurne Cornejová, která ve své praxi akupunkturou léčí i psy a kočky.

 

Čtěte také:
Pomozme liberecké ZOO a Arnice zachránit sněžné levharty!

Posledních 200 jedinců sněžných levhartů neboli irbisů žije v Kazachstánu v Národním parku Ile-Alatau. Jejich další existence je ale ohrožena…

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Akupunktura zvířatům neubližuje, ale pomáhá

 

Foto: pixabay.com (licence: CC0 Public Domain)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *