Myši v Paříži si pochutnávají na luxusních bonbónech

I když se může zdát, že myš je obyčejný hlodavec, který se spokojí s tou nejobyčejnější stravou, fotografie, která nedávno vzbudila poprask na sociálních sítích, vypovídá o něčem jiném. Jedna myš si na ní za výlohou luxusního pařížského obchodu pochutnává na drahých bonbónech.

 

Většina z nás by si o zboží této kvality a ceny mohla nechat jen zdát. Tahle myška se ale vůbec nežinýrovala a na ovocných a čokoládových bonbónech si pochutnávala přímo ve výloze jednoho z pařížských obchodů Hédiard.

 

Čtěte také:
Je libo foie gras z týraných hus a kachen?

Tučná husí či kachní játra foie gras jsou luxusní pochoutkou. Labužníci buď netuší, jak zvířata při výkrmu trpí, nebo je to nezajímá, a tak…

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Luxusní obchod má ostudu

Hédiard v Paříži působí již od roku 1854 a dnes má ve francouzské metropoli tři prodejny, které nabízejí vybrané lahůdky. Pořídíte tu například 180gramovou skleničku jater foie gras za 108 eur (3000 korun) či lahev šampaňského Dom Pérignon 2004 za 157 eur (4400 korun).

Přesto ale obrázek myši za výlohou, jenž na Twitteru uveřejnil člověk, který při cestě kolem obchodu myš vyfotografoval, vzbudil vlnu otázek. Mezi nimi nepříjemně dotírá i ta na hygienu v luxusním obchodě.

Obrázek si můžete prohlédnout zde.

 

Foto: Wikimedia (licence: Public Domain)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *