Děti z krkonošských škol budou do jara pečovat o ježky

Už devátou zimu budou žáci vybraných krkonošských škol do jara pečovat o přezimující ježky. Pracovníci KRNAP v těchto dnech do partnerských škol rozvážejí ježčata, která potřebují lidskou pomoc. Děti se o ně budou starat, aby na jaře mohli být vypuštěni do volné přírody.

 

Správa KRNAP chce v rámci projektu Bodlinka u nás děti naučit, co péče o zvířata obnáší. Vysvětlí jim, čím ježky krmit a jak o ně v zimě pečovat. Mladí ‘adoptivní rodiče’ budou muset do jara ježky krmit, čistit jim pelíšky a vést záznamy o jejich chování a zdravotním stavu.

 

Čtěte také:
Vybetonované jámy a kanály bez víka jsou smrtící pastí pro zvířata

Pražská zvířecí záchranka v posledních dnech stále častěji řeší případy, kdy zvířata padají do kanálů bez víka. Poklopy kradou zloději…

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Užitečný projekt pro radost dětí a dobro ježků

Ježci, kteří by strávili zimu v útulku pro handicapovaná zvířata ve Vrchlabí, budou dětem z místních škol dělat radost a pod odborným dozorem pracovníků Správy KRNAP se navíc naučí zodpovědnosti ke zvířatům a lásce k přírodě.

 

Foto: Wikimedia (některá práva vyhrazena)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *