Návštěvníci, zvířata v ZOO se nekrmí! V Plzni kvůli tomu přišli o čtyři zvířata

Chovný pár kamzíků běláků, samec ovce aljašské a desetiměsíční mládě klokana rudého – to jsou zvířata, o která v poslední době přišla plzeňská zoologická zahrada. Jak ukázala pitva, uhynula na otravu, pravděpodobně kvůli krmení zvířat návštěvníky.

 

Kamzíci běláci a ovce aljašská, které žili v sousedních výbězích, uhynuli během čtyř dnů. Po náhlém kolapsu, způsobeném rozpadem červených krvinek, se je veterináři snažili zachránit, ale zvířata nakonec nepřežila.

Zdravotní problémy kamzíkům, ovci a později i mláděti klokana červeného s největší pravděpodobností způsobila strava donesená někým z návštěvníků. Pracovníci zoo odmítají, že by jim bylo podáno krmivo, které by jim tyto komplikace způsobilo.

 

Čtěte také:
Kvůli útokům lidí na zvířata používá jihlavská zoo kamerový systém

Dva zranění plameňáci a další incidenty donutily vedení zoologické zahrady v Jihlavě posílit bezpečnostní systém. Vybrané výběhy teď sledují kamery.

 

Plzeňská zoo je nucena investovat do kamerového systému

Krádeže zvířat, otravy, vykrádání pokladniček – to jsou jen některé problémy, s nimiž se v poslední době potýká zoologická zahrada v Plzni.

 

Zdánlivě neškodná zelenina a ovoce, ale i hranolky a pečivo

Lidé nevědí, čím se tato zvířata živí, a tak jim nosí věci, o kterých se mylně domnívají, že zvířatům neuškodí. Například zelí, brokolice nebo řepa ale mohou některým druhům vážně ublížit. Chovatelé se přitom setkávají i s tím, že návštěvníci dávají zvířatům třeba smažené hranolky. Stejně tak pečivo nebo sušenky, které zřejmě zabily i ochočené desetiměsíční mládě klokana červeného, mohou mít nedozírné následky.

Zaměstnanci zoo proto opakovaně upozorňují návštěvníky, že zvířata krmit nemají. V zoologické zahradě dostávají vše, co mít mají, a jakékoliv krmení navíc, byť by šlo o ovoce a zeleninu, je pro ně nevhodné.

 

Foto: pixabay.com (CC0 Public Domain)


1 comment for “Návštěvníci, zvířata v ZOO se nekrmí! V Plzni kvůli tomu přišli o čtyři zvířata

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *