Za Chipem a Dalem do brněnské zoo? Čipmanky najdete jen tady

Zoologická zahrada v Brně začala jako první u nás chovat čipmanky. Tito roztomilí příbuzní veverek jsou známí především z kresleného seriálu Walta Disneyho Chip a Dale, a tak zoo doufá, že přilákají ještě více návštěvníků.

 

Čipmanci východní jsou druhem pozemních veverek původem ze Severní Ameriky. Brněnská zoo nově chová čtyři tato zvířátka a stala se tak jednou z mála na světě, které čipmanky mají.

Jejich odchov v zajetí je totiž poměrně složitý, a proto se zoologické zahrady soustředí spíš na jejich příbuzné – burunduky páskované. V Evropě se chovem čipmanků zabývají především zoo ve Velké Británii.

 

Čtěte také:
Hodonínská zoo je první v ČR, která bude chovat bílé lvy

Jedinou zahradou v České republice, která chová jihoafrické lvy, jimž se pro jejich světlou srst říká ‚bílí’, je zoologická zahrada v Hodoníně. Chovný pár…

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Samotářského čipmanka v expozici uvidíte častěji jen jednoho

Čipmanky brněnská zoo získala od soukromého chovatele a věří, že díky své popularitě, kterou jim kdysi vynesla pohádka o Chipovi a Daleovi, zaujmou hlavně děti.

“Chtěli jsme vytvořením jejich expozice potěšit především děti. Získali jsme dva páry. V expozici najdou návštěvníci ale jen jednoho čipmánka, ostatní jsou v zázemí, a to odděleně. Čipmánkové jsou totiž poměrně samotářští,” vysvětlila mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Nová expozici s čipmanky se nachází v pavilonu orlů. Zde pro ně chovatelé nechali vytvořit umělou sekvoj, v níž by v budoucnu mohli čipmanci přivést na svět potomky. Po dvou budou v expozici jen v době páření, tedy od února do května a od června do srpna.

 

Foto: pixabay.com (licence: CC0 Public Domain)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *