Ženě s Parkinsonovou chorobou zachránili život její dva psi

Další krásný příběh plný psí oddanosti se odehrál v kalifornském Palmdale. Dva zlatí retrívři se zachovali doslova jako strážní andělé, když jejich 76letá panička, postižená Parkinsonovou chorobou, upadla a zraněná zůstala dva dny ležet bez pomoci ve svém bytě.

 

Desetiletý Higgins a čtyřletý Dodger strávili celé dva dny po boku Judy Muheové a až do příchodu pomoci ji zahřívali vlastními těly.

Žena při pádu utrpěla vážná poranění hlavy a ramene a strávila 48 hodin na podlaze své kuchyně. Na hranici bezvědomí vnímala jen přítomnost dvou psích andělů.

 

Čtěte také:
Psi zachránili život svým pánům před požárem

Dvanáctiletý kokršpaněl Oz a sedmiletá fenka Jack Russell teriéra Barbie – to jsou dva psí hrdinové poslední doby, kteří zachránili život svým pánů, když…

 

Příběh tří fen, které přežily jen díky pomoci dobrých lidí

I zvířata si mohou projít peklem. Fenky Bethany, Janie a Fiona o tom vědí své. A kdyby mohly vyprávět, možná …

 

Nebýt Higginse a Dodgera, možná by nepřežila

Oba zlatí retrívři své paničce byli jak fyzickou, tak i psychickou oporou. “Higgins mi ležel za zády a Dodger přes chodidla a nohy. Vůbec nevím, co bych si bez nich počala. Miluji teď své psy ještě víc,” řekla k slzám dojatá Judy pro ABC News.

A jak dodala. Vůbec nejdůležitější pro ni v kritických chvílích bylo vědomí, že není sama – že její věrní přátelé jsou s ní.

 

 

Pomoc přišla na poslední chvíli

Judy po dvou dnech našla její přítelkyně Kathy Jacobs. Snažila se zraněné ženě dovolat, ale když nebrala telefon, vytušila, že není něco v pořádku. Naštěstí měla pro všechny případy u sebe klíč od kamarádčina bytu.

“Když jsem vešla, Judy ležela na podlaze a u ní byli jen její psi,” vzpomínala Kathy. “Přiběhli za mnou ke dveřím, aby mě za ní dovedli, a hned si zase lehli k ní.”

Příběh tak naštěstí má dobrý konec. Judy prodělala dvě operace zraněného ramene a nyní se zotavuje doma, věrně střežena svými dvěma zachránci.

 

Foto: huffingtonpost


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *