Na Václavském náměstí z metra vyšel lední medvěd. Začala druhá Arctic tour

V pondělí 13. října v Praze na Václavském náměstí před budovou Národního muzea vystoupil po schodech z metra k údivu kolemjdoucích lední medvěd. Důvodem, proč se vydal z Arktidy do České republiky, je snaha upozornit na skutečnost, že domovina ledních medvědů je ohrožena zájmy těžařů a lední medvědi (i ostatní zdejší obyvatelé) jsou tím přímo ohroženi.

 

Lední medvědice Paula svou návštěvou Prahy zahájila už druhý ročník akce Arctic tour, jíž se společnost Greenpeace snaží upozornit na fakt, že těmto jedinečným tvorům hrozí vyhubení.

S medvědicí Paulou proto objedou velká česká města, jako je Brno, Ostrava, Plzeň a další, a budou veřejnost seznamovat se svým záměrem vytvořit na Arktidě rezervaci, která by místním zvířatům poskytla útočiště a ochránila Arktidu před zničením kvůli těžbě ropy.

 

Čtěte také:
Chraňte lední medvědy aneb Třídění odpadu je samosebou!

Víte, že když důsledně třídíte odpad, chráníte tím lední medvědy? Zamezujete tak dalšímu rozvoji globálnímu oteplování, které…

 

Mezinárodní obchod s ledními medvědy může pokračovat. Ochránci se na regulaci neshodli

Lední medvědy neohrožuje pouze globální oteplování, ale i mezinárodní obchod. Až polovina z osmi set ledních medvědů, kteří jsou ročně uloveni, se dostává na světové trhy. Zájem je především o kožešiny.

 

 

Těžaři chtějí Arktidu zničit kvůli ropě

“Těžaři vidí v tající Arktidě příležitost, jak se dostat k dalším, dosud nedostupným zásobám ropy. Přitom je to právě spalování ropy a dalších fosilních paliv, co způsobilo dramatické změny v Arktidě a ohrožuje přežití ledních medvědů. Budoucnost bez fosilních paliv je jediná možnost, jak zachovat životní prostředí nejen pro medvědy,” řekla Klára Sutlovičová, vedoucí arktické kampaně Greenpeace ČR.

Medvědice Paula je ve skutečnosti kostým pro dva lidi.

Do letošní kampaně Arctic tour se zapojila i herečka a tanečnice Kristýna Boková. “Nechci, aby moje děti znaly ledního medvěda jen z muzea. Máme šanci jim zanechat Arktidu takovou, jakou ji známe my. Proto chci, aby v okolí severního pólu vznikla chráněná rezervace pro všechna zvířata,” vysvětlila umělkyně, proč Greenpeace v této kampani podporuje.

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

A zároveň vyzývá ostatní: Arktida za záchranu stojí. Přidejte se k nám! To, jestli Arktida roztaje, totiž postihne nejen lední medvědy, ale celou naši planetu, a hlavně naše děti. Přidávám se k 6 milionům lidí po celém světě, kteří chtějí v Arktidě chráněnou rezervaci. Věřím, že je možné ledovou čepici naší planety zachovat i pro příští generace.”

 

Foto: greenpeace.org/czech


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *