Kvalitní krmivo psům a kočkám zajistí silnou imunitu a dobrou kondici

Jsou pro psy a kočky lepší granule, nebo konzervy? Nebo je lepší jim vařit? To jsou otázky, které si klade řada lidí, ať už si pořizuje prvního mazlíčka, nebo chce dát to nejlepší svému dlouholetému příteli.

Psi i kočky jsou masožravci. Veškeré potřebné živiny jim už v dobách, kdy na člověku nebyli závislí, zaručovala strava složená z masa, šlach, vnitřností, kostí a chrupavek.

K takové stravě se ale dnes těžko dostávají. Syrové maso veterináři příliš nedoporučují, protože se z něj mohou nakazit různými nemocemi. A připravovat denně čerstvou tepelně zpracovanou stravu, na to nemá každý páníček čas a mnohdy ani finance.

Kvalitní granule jsou kompletním krmivem

Konzervované a granulované maso je tak nejideálnějším řešením. Spousta mazlitelů si ale stále klade otázku, kterou z těchto variant zvolit.

Podle veterinářů granulované krmivo psům i kočkám poskytuje vše, co mají naše domácí šelmičky mít – stravu bohatou na bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerály pro dostatečnou výživu jejich svalů, kostí, zubů, srsti i smyslových orgánů.

Při výběru granulí je ale nutné dbát na to, aby byly opravdu kvalitní a poskytovali zvířeti vše, co potřebuje. Laciná krmiva, byť věhlasných značek, toto nezaručí.

Psí nebo kočičí paštička, kapsička nebo maso z plechovky může posloužit jako občasné zpestření jídelníčku, ale kombinace obojího se moc nedoporučuje. Stejně tak lidská strava, obsahující soli, koření a další pro zvířata nevhodné složky, musí zůstat jen na našem talíři.


Na kvalitě krmiva závisí zdraví psa i kočky

Opravdu kvalitní superprémiová krmiva dokáží psům a kočkám poskytnout skutečnou ochranu před negativními vnějšími vlivy. Obsahují složky, které posilují imunitu zvířat a obnovují střevní mikroflóru, čímž přispívají ke správnému trávení živin, posilování organizmu a celkově lepší kondici.

Výhodou dnes je, že mezi superprémiovými krmivy najdou vhodné granule i páníčci zvířat, která trpí např. poruchami imunity. Nabídka je opravdu široká a stačí jen najít produkt, který vašemu mazlíčkovi vyhovuje a zůstat u něj. Ani častá obměna krmiva totiž zvířatům příliš nesvědčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *