Kvalitní krmivo psům a kočkám zajistí silnou imunitu a dobrou kondici

Jsou pro psy a kočky lepší granule, nebo konzervy? Nebo je lepší jim vařit? Jak jim poskytnout kompletní a vyváženou stravu, aby měli vše, co potřebují? To jsou otázky, které si klade řada lidí, ať už si pořizuje prvního mazlíčka, nebo chce dát to nejlepší svému dlouholetému příteli.

 

Psi i kočky jsou masožravci. Veškeré potřebné živiny jim už v dobách, kdy na člověku nebyli závislí, zaručovala strava složená z masa, šlach, vnitřností, kostí a chrupavek.

K takové stravě se ale dnes těžko dostávají. Syrové maso veterináři příliš nedoporučují, protože se z něj mohou nakazit různými nemocemi. A připravovat denně čerstvou tepelně zpracovanou stravu, na to nemá každý páníček čas a mnohdy ani finance.

 

Navštivte také:
Jak a čím krmit mazlíčka I.: Krmivo pro psy

Jak psovi dávkovat krmivo? Jak často ho krmit? Jak krmivo uchovávat?

 

Připojte se k našim fanouškům na Facebooku!

Mějte přehled o aktuálních článcích, prohlížejte krásné fotografie, vtipná videa a zajímavosti z organizací na ochranu zvířat!

 

Kvalitní granule jsou kompletním krmivem

Konzervované a granulované maso je tak nejideálnějším řešením. Spousta mazlitelů si ale stále klade otázku, kterou z těchto variant zvolit.

Podle veterinářů granulované krmivo psům i kočkám poskytuje vše, co mají naše domácí šelmičky mít – stravu bohatou na bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerály pro dostatečnou výživu jejich svalů, kostí, zubů, srsti i smyslových orgánů.

Při výběru granulí je ale nutné dbát na to, aby byly opravdu kvalitní a poskytovali zvířeti vše, co potřebuje. Laciná krmiva, byť věhlasných značek, toto nezaručí.

Psí nebo kočičí paštička, kapsička nebo maso z plechovky může posloužit jako občasné zpestření jídelníčku, ale kombinace obojího se moc nedoporučuje. Stejně tak lidská strava, obsahující soli, koření a další pro zvířata nevhodné složky, musí zůstat jen na našem talíři.

 

Navštivte také:
Jak a čím krmit mazlíčka II.: Pověry o kočičí stravě

Kočky jsou na výživu náročnější než psi. Proto nemohou dostávat stejné krmivo. Co musí obsahovat kočičí strava? Proč kočky nesmějí kravské mléko a smetanu?

 

Odebírejte náš newsletter!

Zaregistrujte svůj e-mail k odběru vlaštovčího newsletteru a získejte výhody pravidelných čtenářů Vlaštovky!

 

Na kvalitě stravy závisí celkové zdraví psů a koček

Opravdu kvalitní superprémiová krmiva dokáží psům a kočkám poskytnout skutečnou ochranu před negativními vnějšími vlivy. Obsahují složky, které posilují imunitu zvířat a obnovují střevní mikroflóru, čímž přispívají ke správnému trávení živin, posilování organizmu a celkově lepší kondici.

Výhodou dnes je, že mezi superprémiovými krmivy najdou vhodné granule i páníčci zvířat, která trpí např. poruchami imunity. Nabídka je opravdu široká a stačí jen najít produkt, který vašemu mazlíčkovi vyhovuje a zůstat u něj. Ani častá obměna krmiva totiž zvířatům příliš nesvědčí.

 

Foto: kitty.green66, flickr.com (některá práva vyhrazena)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *