Leonardo DiCaprio bude jako ambasador OSN bojovat proti globálnímu oteplování

Herec Leonardo DiCaprio, známý svými aktivitami v otázkách ochrany zvířat a životního prostředí, byl generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem jmenován poslem míru Spojených národů s přednostním zaměřením na boj proti globálnímu oteplování. Zároveň DiCapria vyzval, aby příští úterý promluvil na klimatickém summitu OSN v New Yorku.

 

Leonardo DiCaprio na své jmenování reagoval slovy, že cítí morální závazek ujmout se této nové úlohy. “Je čas jednat, naše odpověď na klimatickou krizi v příštích letech nepochybně rozhodne o osudu lidstva a naší planety,” uvedla hollywoodská hvězda.

 

Čtěte také:
Leonardo DiCaprio věnoval peníze na ochranu nepálských tygrů

Americká filmová hvězda Leonardo DiCaprio věnoval prostřednictvím své nadace tři miliony dolarů na záchranu silně ohrožených nepálských tygrů. Peníze půjdou na projekt Světového fondu na ochranu přírody (WWF), který chce do roku 2022 zdvojnásobit počet tygrů v Nepálu.

 

Robert Redford má ‘svůj’ ekologický institut v Los Angeles

V Los Angeles, rodném městě slavného herce a filmového režiséra Roberta Redforda (76), byl otevřen výzkumný institut pro ochranu přírody při vysoké škole Pitzer College. Nový institut ponese jméno slavného rodáka, který je mimo jiné známý i jako aktivní ochránce přírody.

 

Pro DiCapria je jmenování vrocholem jeho ochranářských aktivit

Řada světových ekologických organizací do Leonarda DiCapria vkládá velké naděje. Herec je totiž přesvědčeným ochráncem přírody – už v roce 1998 založil nadaci zaměřenou na ochranu životního prostředí.

V jeho aktivní přístup věří i Pan Ki-mun. “Pan DiCaprio je věrohodným hlasem ekologického hnutí a disponuje značnými prostředky, aby toto poselství šířil,” řekl šéf OSN na tiskové konferenci.

První velké akce se Leonardo DiCaprio zúčastní už tuto neděli – bude jí velký pochod pro podnebí, který se bude konat v New Yorku.

 

Foto: Georges Biard, Wikimedia (některá práva vyhrazena)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *