Pozvánka: Přijďte na Evropskou noc pro netopýry do Moravského krasu

V sobotu 13. září proběhne již 18. ročník Evropské noci pro netopýry. Brněnský Ekologický institut Veronica pořádá akci na podporu ochrany českých i evropských netopýrů v Sloupsko-šošůvské jeskyních v krásném prostředí Moravského krasu. Přijďte se na vlastní oči podívat na tyto jedinečné tvory i vy!

 

Pořadatelé si pro návštěvníky připravili zajímavý a pestrý program. Čeká je prohlídka jeskyně, pozorování živých netopýrů a budou moci shlédnout film o netopýrech. K zakoupení budou také různé předměty s netopýří tematikou.

 

Čtěte také:
ČSOP varuje: Do plynových kamen se mohou dostat netopýři

Plynová kamna, takzvané vafky, se mohou stát pastí pro netopýry. Na několika místech v Praze se pracovníci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) s těmito případy často setkávají. Netopýři mohou obývat prostor mezi…

Netopýři po milionech hynou na syndrom bílého nosu

Plísňové onemocnění, které již zabilo více než 5,5 milionů netopýrů, se dál šíří severní Amerikou. Takzvaný ‚syndrom bílého nosu’, který byl poprvé u netopýrů zaznamenán v New Yorku v roce 2006, je nyní rozšířen ve dvaceti státech…

 

Jak se za netopýry dostanete?

Sraz na akci je ve Sloupu u Blanska, u Sloupsko-šošůvských jeskyní, u pokladen – vstupu do jeskyně, viz mapa. Program začíná v 17.00, ale pro velký zájem budou následovat další skupiny v 17.45, 18.30 a 19.15 hodin.

Na místo je možné se dopravit vlastním dopravním prostředkem (pořadatelé doporučují přijet na kole) nebo veřejnou dopravou. Vypraven bude zvláštní autobus z Brna v 16.30 hodin od restaurace Bohéma v Rooseveltově ulici, na ten je ale třeba zakoupit si předem místenku v Ekologické poradně Veronica v Brně, Panská 9. Cena místenky je 50 Kč.

 

Foto: Wikimedia, ceson.org


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *