Jak zvýšit produktivitu práce? Pomohou rostliny na pracovišti

Máte v kanceláři rostliny? Pak pravděpodobně patříte k těm spokojenějším pracovníkům a jste produktivnější. Podle výsledků šetření, provedeného týmem psychologů z Queenslandské univerzity, rostliny na pracovišti pomáhají pracovníkům ke koncentraci a lépe odváděné práci.

 

Psychologové vůbec poprvé provedli podobné šetření v terénu. Dva měsíce monitorovali produktivitu pracovníků dvou velkých kanceláří ve Velké Británii a Nizozemsku. Zajímalo je i to, jak ovlivňují rostliny (nebo naopak jejich nepřítomnost v kanceláři) soustředění a spokojenost zaměstnanců.

 

 

Rostliny pozitivně ovlivňují lidské emoce

Často prosazovaný názor, že holá a prostorná kancelář je pro produktivitu zaměstnanců nejlepší, vzal za své. Jak odborníci zjistili, lidé jsou v pracovních prostorech s rostlinami subjektivně spokojenější, lépe se soustředí a jejich produktivita je vyšší.

Psychologové si tyto výsledky vysvětlují tím, že se zaměstnanci v ‘zelené kanceláři’ cítí lépe a zapojují do práce více ze své osobnosti, např. i svoji fyzickou či emocionální stránku.

Kromě toho rostliny na pracovišti pozitivně ovlivňují i kvalitu vzduchu. Přínos rostlin pro člověka je tak pravděpodobně daleko větší, než jsme si dosud byli ochotni připustit.

 

 

Foto: bestandworstever.blogspot.cz (některá práva vyhrazena)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *