Obchodujeme s tygřími kůžemi, přiznala Čína

Čína se poprvé veřejně přiznala, že obchoduje s kůžemi ohrožených tygrů. BBC o tom informovala v souvislosti s konferencí Mezinárodní konvence o obchodu s ohroženými druhy světové fauny a flóry (CITES), která probíhá ve švýcarské Ženevě. Další účastníci konference nyní chtějí zvýšit tlak na Čínu, aby od podobných obchodů ustoupila.

 

Podle BBC čínský zástupce na konferenci prohlásil, že zakázali obchod s tygřími kostmi, ale nezakázala obchod s tygřími kůžemi. Další vyjádření k této situaci už se ale médiím získat nepodařilo.

Kůže Číňané získávají z tygrů chovaných v zajetí. Podle dostupných informací se počet tygrů chovaných na čínských farmách pohybuje kolem pěti až šesti tisíců kusů.

 

 

Kůže zdobí interiéry asijských boháčů

Poptávka po tygřích kůžích je vysoká nejen v Číně, ale i v dalších asijských zemích, například ve Vietnamu. Kůže zdobí interiéry vysokých politických představitelů a majetných rodin.

V Asii jsou také velmi žádané tygří kosti, které se rozemílají na prášek a přidávají se do léků tradiční čínské medicíny. Tygr čínský přitom patří k druhům, kterým aktuálně hrozí bezprostřední riziko vyhubení.

 

Foto: cs.wikipedia.org


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *