Husopaska psím i husím bodyguardem

Naše husy a pes se přímo nesnášejí. Není to tím, že by Benji měl chuť na husí stehýnko, křidélko nebo prsíčko, ale tím, že husy jeho přítomnost nesnesou a jakmile je na blízku, ihned se šikují do útoku.

 

Dvůr, kde se pohybuje Benji, když s námi zrovna není doma, a zahrada obývaná husami jsou naštěstí oddělené plotem, takže udržet tyto dva nesmiřitelné tábory v klidu není problém. Ten problém nastává až tehdy, když jdeme na zahradu doplnit husám krmení, vodu nebo se prostě jen pomazlit – ano, opravdu se chodím s husinkami mazlit.

Ve chvíli, kdy se kolem mě mí opeření kamarádi seběhnou a s nataženými krky se dožadují pozornosti, psovi za plotem rupnou nervy a začne poštěkávat. Žárlí.

Jenže tyhle jeho hlasové projevy vždycky vyprovokují housera (toho, kterého jsem vám tu představovala jako Obříka a kterého maminka překřtila na Knedlíka – prý proto, že je krásnej jako právě uvařenej kynutej knedlík). Knedlík se rychle tanečním krokem Michaela Jacksona přesune k plotu a začne prostrkovat hlavu skrz oka pletiva, aby dal psovi za vyučenou.

 

 

Vyřizování účtů

Tady už musím zasahovat já, protože nejde jen o nějaké syčení, gaj gaj gaj a haf haf přes plot, ale o docela nebezpečný konflikt. A tak se občas ocitnu v situaci, kdy držím rozčileného housera, jsem fackována křídly a ti dva jako kdyby na sebe přes plot řvali: „Počkej, ty frajere, stejně ti jednou natrhnu triko!“ – „Ha, ha, ha, jen to zkus a já ti pocuchám peříčka!“

Horší situaci ale zažila maminka v době mé nepřítomnosti, když se husy a pes nedopatřením dostali k sobě. Benji by si jich možná ani nevšímal, kdyby na něj nevyrukoval Mazlík – to je vůbec husa všudybylka, co nikdy ničemu a nikomu nedá pokoj. Benji pro výstrahu štěknul, ale i když to na Mazlíka zapůsobilo jako dostatečně výmluvné gesto, opět zakročil Knedlík, který to naopak vzal jako výzbu na souboj.

Nebudu vás napínat, dopadlo to dobře, ačkoliv maminka se to klubko bílého peří a zrzavých chlupů od sebe snažila hodnou chvíli odtrhnout. Oba aktéři kupodivu vyvázli bez zranění, jen Knedlík pak mrmlal, když si musel upravovat fazónu. A že si na ní husy nějak potrpí, to už jsem tu psala taky.

 

Foto: archiv autorky


2 komentářů k “Husopaska psím i husím bodyguardem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *