Unikátní želví safari vzniká na Orlickoústecku

U Vysokého Mýta na Orlickoústecku vzniká nový projekt na záchranu ohrožených druhů plazů. Pan Luděk Hojný, který se účastní záchranných programů, tu u svého zahradního centra zakládá želví safari. Útočiště tu ale nenacházejí pouze želvy, ale i suchozemská zvířata z různých koutů světa.

 

Želví safari zatím čítá několik výběhů a jezírek, kde se daří suchozemským i vodním želvám. Návštěvníci se mohou setkat s deseti druhy vzácných želv, mezi nimiž je například i kriticky ohrožená želva bahenní (viz úvodní foto).

Zakladatel zvěřince Luděk Hojný chce svůj chov rozšířit i o nedávno objevené druhy želv z jižní Číny. Ty byly záhy po objevení vyhlášeny za téměř vyhubené, protože jejich populaci zdecimoval průmysl a tlak tradiční čínské medicíny.

 

 

Želvy se o prostor dělí i s dalšími zvířaty

Ve zvěřinci Luďka Hojného ale nenajdou návštěvníci jen želvy. Ke stálým obyvatelům patří nutrie nebo morčata, z exotičtějších zvířat pak dikobraz a páry nosálů a surikat, které už letos vyvedly první mladé.

Výběhy jsou zaměřené na tři kontinenty – v tom věnovaném jižní Americe jsou zatím lamy a pštrosy nandu pampového, v australském pak pštrosi emu, papoušci a klokan benettův. Africký výběh obývají kozy kamerunské a pštrosi afričtí.

 

Foto: cs.wikipedia.org


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *