Tip na výlet: Poznejte duši lesa v písecké sladovně

Až do 21. září 2014 můžete v písecké Sladovně navštívit jedinečnou výstavu Les – příběh pěti stromů. Stromy propojují celý objekt Sladovny kořeny a větvemi v jediné živé tělo, jímž se návštěvníci mohou projít a zažít procházku lesem zvenčí i zevnitř. Světově unikátní výstava je určena dospělým i dětem.

 

Ačkoliv je les tvořený jen pěti stromy, a k tomu ještě z papíru, skýtá procházka pod jeho kořeny i v jeho korunách nevšední zážitek dětem i dospělým. “V prostorách galerie se zrodil les, ve kterém mohou návštěvníci prožívat své emoce probuzené obrazem, světlem, hudbou i fyzickým vnímáním,” přibližují atmosféru expozice pořadatelé.

Les je živé společenství stromů, které v mnohém připomíná společnost lidí – její neustálý koloběh od zrození (semínko stromu) až po smrt (tvorba humusu a následně vznik podmínek pro další růst) – to všechno by měla výstava pomoci dospělým i dětem pochopit.

 

 

Staňte se součástí lesa

Autory expozice jsou Wade Kavanaugh a Stephen B. Nguyen – autoři z New Yorku, kteří jsou po celém světě známí svými originálními papírovými expozicemi, které dokážou návštěvníky vtáhnout do sebe a připravit nevšední zážitky. Výstava Les v písecké Sladovně je jejich prvním počinem mimo USA.

Život papírovému lesu pomohl vdechnout i známý pražský scénograf Tomáš Žižka, který zvlášť k této příležitosti připravil zážitkové situace a příběhy, jejichž součástí se stane každý návštěvník.

To vše je doplněno hudbu Vladimíra Václavka, který pro tuto expozici složil několik ambientních hudebních kompozic. Na nahrávce se podílela hlasem, píšťalami, zvuky a perkusemi Tanja Ebeling.

 

Foto: Wikimedia


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *