VIDEO: Žena tančí se žraloky tygřími. Chce ukázat, že nejsou žádní zabijáci

Žraloci tygří jsou označováni za druhý nejnebezpečnější druh žraloků na světě. Obavy z těchto vodních predátorů zašly tak daleko, že např. Australská vláda dovolila žraloky delší než tři metry zabíjet. Hannah Fraser, profesionální ‘mořská panna’, se rozhodla světu ukázat, že žraloci jsou mírumilovní tvorové a lidé je zbytečně démonizují.

 

Osmatřicetiletá Hannah si zvolila velmi originální způsob, jak ukázat, že žraloci tygří jsou vcelku přátelští tvorové. Jako profesionální ‘mořská panna’ se rozhodla natočit video, jak ve vodě s těmito údajně člověku nebezpečnými tvory tančí.

Aby se však vyhnula riziku, že si ji žraloci spletou s rybou, nechala si tělo obarvit barvou, která se podobá barvě kůže žraloků tygřích, a vynechala rybí ocas, který jinak při představeních nosí.

 

 

 

Stala se advokátkou žraloků

Hannah Fraser toto video natočila na Bahamách s cílem upozornit na mýtus o nebezpečných a krvežíznivých žralocích, a hlavně na protest proti legalizací zabíjení žraloků v Austrálii.

Hannah pochází z Austrálie a tato problematika je jí tak prý velmi blízká. V médiích upozorňuje především na fakt, že žraloci jsou démonizováni, přesto že ročně se počet útoků na člověka celosvětově počítá na desítky a smrtelných napadení je jen zlomek.

Austrálie povolila zabíjení žraloků bílých, býčích a tygřích proto, že zde po napadení žralokem za poslední tři roky zemřelo sedm lidí. Proti rozhodnutí vlády protestovali desetitisíce Australanů, včetně surfařů, kteří riziko střetu se žralokem berou jako součást svého koníčka.

 

Foto: vimeo.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *