ZSŽ Makov chce před odletem čápy vybavit sledovacími batůžky. Přispějte!

Handicapovaní čápi Honzík a Maruška, kteří trvale žijí v záchranné stanici živočichů Makov, letos vychovávají čtyři mláďata (páté, nejmenší, opatrují pracovníci stanice). Za posledních 11 let zde čápi vyvedli přes třicet mladých, provozovatelé stanice ale nevědí, jak se jejich potomkům po odletu do Afriky daří. Proto by letošní mladé rádi vybavili batůžky s GPS navigací.

 

Díky sledovacím zařízením by v ZSŽ Makov věděli, jak se mladým čápům daří na cestě do Afriky, jak přezimují a jestli se jim podařilo vrátit zpět do ČR. Batůžky s GPS by jim umožnily sledovat čápy jeden rok.

 

 

Přispějte na nákup sledovacího zařízení

Miniaturní satelitní vysílač a software na sběr dat ale vyjde na 48 tisíc korun. Pro všechny čtyři čápy by sledovací systém vyšel na 192 tisíc. To je částka, kterou stanice z vlastních prostředků investovat nemůže, a tak potřebuje, aby jí lidé na nákup zařízení přispěli.

Webkameru, zabírající hnízdo čápů v ZSŽ, denně sledují tisíce lidí z celé republiky, a tak pracovníci stanice doufají, že se mezi nimi najdou dárci, kteří na nákup sledovacího zařízení přispějí.

Peníze stanice potřebuje do konce června. Čápi musejí batůžky dostat už před svým prvním letem, aby si na ně do srpna, kdy se vydají do Afriky, dobře zvykli.

 

Reportáž Jihočeské televize ze ZSŽ Makov

 

Více o stanici a pokyny k platbě pro případný finanční dar najdete na stránkách ZSŽ Makov.

 

Foto: webkamera www.makov.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *