VIDEO: Přátelství na život a na smrt – i zvířata mohou trpět ztrátou přítele

Kalifornie – Jen málokdo, kdo má rád zvířata, by pochyboval, že jsou to cítící bytosti. Přesto ale příběh, jako je tento, nepřestává udivovat, jak hlubokých emocí jsou zvířata schopná – tak hlubokých, že i ztráta přítele může být otázkou přežití.

 

Deset let žili kozlík jménem Mr. G (Pan G) a oslík Jellybean spolu na zanedbaném dvoře ženy, která se sotva postarala o sebe, natož o desítky psů a dalších zvířat. Když ale přišli ochránci, aby zanedbaným zvířatům pomohli, Pan G a Jellybean putovali každý do jiného azylu. A tady začaly vážné komplikace.

Pan G odmítal potravu, šest dní jen ležel ve svém stání a sotva zvedl hlavu. Byl očividně deprimovaný, ale jinak po zdravotní stránce naprosto v pořádku. Pracovníci záchranné stanice se ho snažili povzbudit, nosili mu všelijaké laskominy, ale kozlík byl stále apatický.

 

 

Ochranáři neváhali pro oslíka zajet

Jeden z dobrovolníků ze záchranné stanice proto podnikl 14hodinovou cestu, aby Panu G přivezl jeho nejlepšího přítele. To, co následovalo, když se oba zvířecí kamarádi shledali, jim doslova vehnalo slzy do očí.

 

Foto: YouTube

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *