Online magazín Vlaštovka.info nabízí spolupráci útulkům i ochranářským organizacím

Online magazín Vlaštovka.info nabízí zvířecím útulkům, záchranným stanicím živočichů, ekologickým sdružením i dalším ochranářským organizacím prostor k prezentaci jejich činnosti. Na stránkách mohou uveřejnit nabídku opuštěných zvířat k osvojení, výzvy sponzorům, pozvánky na dobročinné a dobrovolnické akce nebo vyjádřit svůj názor formou publicistického článku.

 

Cílem tvůrců stránek je z www.vlastovka.info udělat médium, které na jedné adrese čtenářům nabídne co nejucelenější přehled o činnosti ochranářských organizací, informace, jak jim mohou pomoci a jak sami mohou pomáhat zvířatům a přírodě. „Nechceme být webem, který shromažďuje tiskové zprávy, ale magazínem, který bude lidem přinášet poutavý obsah a pozitivně je motivovat,“ říká zakladatelka stránek Anna Burdová.Stačí, když se zájemci o prezentaci přihlásí a s redaktorem se domluví na průběhu spolupráce.  „Samozřejmě chápeme, že pracovníci těchto společností nemají čas sedět u počítače a psát příspěvky na Vlaštovku. Tato část práce bude na nás, důležité je hlavně dohodnout se na výměně informací a materiálů (například fotografií), právech k jejich užití a podobně,“ vysvětluje Burdová.

Organizace, které se budou na stránkách www.vlastovka.info prezentovat, budou mít jistotu, že se jejich sdělení dostanou ke stovkám až tisícům příjemců. „Své příznivce informujeme nejen prostřednictvím webových stránek www.vlastovka.info, ale i skrze sociální sítě (především Facebook, na kterém už máme téměř 450 fanoušků) a newslettery, k jejichž odběru jsou zaregistrovány téměř tři stovky čtenářů,“ uvádí Anna Burdová.

Magazín o zvířatech a přírodě Vlaštovka.info byl založen v září 2011 právě s úmyslem pomáhat neziskovým organizacím, které mají potřebu zviditelnit svou činnost a medializovat určité problémy. Denně web navštíví několik set čtenářů, které mj. upozorňuje na závažné kauzy, jako byl v minulosti např. případ znetvořených koček ze Slaného, na problematiku množíren psů atd. Pravidelně také informuje o významných ochranářských projektech, zejm. těch založených na zapojení širší veřejnosti, jako jsou kampaně Nadace Partnerství (Strom roku), ekologického sdružení Arnika (Alej roku, plechovka pro alej apod.) nebo České společnosti ornitologické (Jaro ožívá, Josefovské louky ad.). Prostor chce ale dát i organizacím a projektům, kterým se v médiích takové publicity nedostává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *