Chcete nahlédnout do hnízda sokolů? V NP České Švýcarsko budete mít možnost

Národní park České Švýcarsko už potřetí nabízí možnost podívat se do hnízda sokolů stěhovavých. Pozorování, na něž je nutné se přihlásit předem, proběhne již tuto sobotu 17. května v odpoledních hodinách. Pozorování bude probíhat pod vedením odborníků, takže se návštěvníci dozvědí i mnoho zajímavostí.

 

O pozorování, které skýtá nevšední zážitek, je každoročně velký zájem, a tak je třeba přihlásit se včas. Aby sokoli při hnízdění nebyli rušeni, probíhá pozorování spíše ‘komorně’, a tak se nemusí na každého dostat.

“Sokoli pozorování díky omezenému počtu účastníků, pečlivému výběru stanoviště a kvalitním stativovým dalekohledům snášejí velmi dobře,” říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko.

 

 

V případě zájmu se bude pozorování opakovat

Pozorování sokolů na hnízdě správa národního parku pořádá už od roku 2012 a každoročně se jej účastní několik desítek zájemců. V případě velkého zájmu správci akci v daném roce obvykle pořádají jednou nebo dvakrát.

Zájemci se mohou přihlásit na e-mailu t.salov@npcs.cz. Po přihlášení dostanou přesné informace o místě konání a přesném čase srazu.

 

Foto: Wikimedia

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *