Pojďme si udělat hezčí okolí – ukliďme Česko!

Černé skládky odpadu u polních cest a lesů, povalující se odpadky v ulicích, parcích… To jsou obrázky, které o nás a o našem vztahu k přírodě mnohé vypovídají. Změnit to a uklidit si okolí teď ale v rámci projektu Ukliďme Česko může každý z nás. Tak pojďme dát všem ‘bordelářům’ najevo, že nám není lhostejné, v čem žijeme!

 

Dobrovolnická úklidová akce, inspirovaná celosvětově úspěšným projektem “Let’s Do It!”. proběhne v sobotu 17. května na řadě míst České republiky. “Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek,” píší organizátoři projektu na webu.

To, zdali se k úklidu přihlásil někdo ve Vašem okolí, zjistíte na mapce dobrovolníků na stránkách www.uklidmecesko.cz. Můžete se přidat, nebo, pokud se u vás organizace úklidové akce zatím nikdo neujal, přihlaste se vy!

Pro mapování černých skládek projekt využívá projekt ZmapujTo.cz.

 

 

Nebudete na to sami!

Realizátoři projektu nabízejí pomocnou ruku při organizaci úklidové akce ve vašem okolí. Poskytnou metodické pokyny, pro úklidovou akci dodají potřebné vybavení (pytle na odpadky apod.).

Zároveň se postarají o místní propagaci vaší úklidové akce, abyste k sobě získali co nejvíce dobrovolníků z okolí – dodají informační a propagační materiály atd.

Ve vybraných lokalitách zároveň pomohou vyjednat zvýhodněné podmínky pro odvoz či uložení odpadů. Nemusíte se proto bát, že byste na všechno byli sami.

 

Foto: UklidmeCesko.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *