Konzumace ohrožených zvířat bude v Číně tvrdě trestaná

Čínská vláda přijala zákon, jímž chce dosáhnout lepší ochrany ohrožených druhů volně žijících zvířat. Za koupi ohrožených zvířat hrozí až tři roky vězení, za jejich konzumaci mohou čínští ‘labužníci’ skončit za mřížemi až na deset let. Zprávu přinesla čínská média.

 

Lahůdky z ohrožených druhů zvířat, například tygrů, jsou v Číně velmi oblíbené. Vysoká poptávka po jejich mase podporuje pytláctví. To vláda tvrdě trestá, dosud však chyběl zákon, jak postihovat ty, kteří produkty ze vzácných zvířat, nebo zvířata samotná, kupují.

 

 

Tradiční čínská medicína – víra v nemožné

Čína má na seznamu ohrožených zvířat 420 druhů. Patří sem například luskouni, medvědi ušatí nebo pandy velké. Poptávku po produktech z těchto zvířat podporuje především víra v tradiční čínskou medicínu, ale i rozmary bohatých.

Kupříkladu šupiny luskounů (viz ilustrační foto) jsou používány ke zmírnění následků obrny nebo při detoxikaci organizmu. Velmi žádaná je také medvědí žluč, kvůli které na farmách trpí tisíce medvědů, jimž je za plného vědomí odebírána.

K druhům, které jsou velmi silně ohrožené poptávkou na čínském trhu, patří i tygři. Jejich maso je delikatesou pro čínské boháče a jejich kosti končí rozemleté jako přísada tradičních léků.

 

Foto: cs.wikipedia.org

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *