Aleji, která pamatuje národní obrození, hrozí vykácení. Pomozte!

Lípy v krásné aleji mezi Uherským Ostrohem a Moravským Pískem pamatují doby národního obrození. Přesto, že by se mohlo jednat o památné stromořadí, hrozí mu kácení. Na vině je několik dopravních nehod, kvůli kterým někteří z místních obyvatel chtějí stromy zlikvidovat. Arnika proto uspořádala další kolo akce Plechovka pro alej, aby mohla kmeny stromů opatřit bílým bezpečnostním nátěrem, jenž by pomohl řidičům při snížené viditelnosti.

 

Arnice se díky sponzorským darům podařilo zachránit například alej v Dolních Tošanovicích – tím, že stromy v ní opatřila bílým bezpečnostním nátěrem. Stejně chce nyní ekologické sdružení pomoci i vzácnému stromořadí u Ostrohu a Moravského Písku.

Žádá proto všechny milovníky stromů a aktivní ochránce přírody, aby přispěli na nákup bílé barvy, jíž by dobrovolníci natřeli kmeny stromů v této aleji.

 

 

Přispět můžete až do 29. května

Do 29. května můžete finančně přispět na nákup bílé barvy, a to v rozmezí od 190 korun na nátěr jednoho stromu, po 2200 korun na nátěr patnácti stromů.

Členové Arniky doufají, že se jim díky dárcům podaří vzácnou alej zachránit. Jsou totiž přesvědčeni, že stromy podél silnic mají svou funkci a nejsou viníky dopravních nehod. Za ty mohou, i podle policejních statistik, nepozorní řidiči.

 

VIDEO: Natírání aleje v Dolních Tošanovicích

 

Foto: arnika.org

 

1 comment for “Aleji, která pamatuje národní obrození, hrozí vykácení. Pomozte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti spam - doplňte správné číslo do příkladu: *